ukryte wiadomosci messenger

Ukryte wiadomości Messenger

Poczyniliśmy już artykuły o wiadomościach od nieznajomych na Messengerze i folderze Inne, teraz przyszedł czas rozprawić się z mitem ukrytych wiadomości. De facto wszystkie tematy tyczą się tego samego, ale na tyle często wyszukujecie w różny sposób informacji o tym czym są ukryte wiadomości na Facebooku, że postanowiliśmy stworzyć serię artykułów. Jeśli jesteś jednym z użytkowników, który dostaje informacje o nowych wiadomościach, albo jest zapewniany przez inne osoby, ze wysłały wiadomość a ty nic nie widzisz to ten artykuł jest dla Ciebie.

Ukryte wiadomości Messenger – co to?

Messenger od Facebooka to najpopularniejszy komunikator na świecie, ale nie wszystkie opcje jakie oferuje są dostępne na pierwszy rzut oka. Doskonałym przykładem są tutaj ukryte wiadomości a właściwie wiadomości znajdujące się w folderze Inne.

Łatwość z jaką nawiązujesz rozmowy z osobami z list znajomych sprawia, że na co dzień nie zastanawiasz się czy wiadomości od osób spoza listy również się wyświetlają.

Facebook chcąc chronić użytkowników przed niechcianymi wiadomościami i spamem umieszcza je w osobnym folderze. Jednak nie wszystkie wiadomości, które tam trafiają są dla nas bezwartościowe.

Problem w tym, że folder ukryty jest w menu i żeby się do niego dostać trzeba wiedzieć jak to sprawdzić.

Działanie algorytmu odsiewa wiadomości i dzieli je na „Osoby, które możesz znać” oraz „Spam”. Niestety algorytm jest wadliwy i trafiają tam również wiadomości, które chcielibyśmy przeczytać.

Algorytm identyfikuje użytkowników na podstawie tego czy przynależą do naszego grona znajomych. Wiadomości osób, które nie spełniają tego warunku z automatu będą kierowane do folderu „Inne”.

Jak znaleźć ukryty czat Messenger?

ukryte wiadomosci messenger

Z dużą dozą prawdopodobieństwa w Twoim folderze skrywa się wiele ukrytych wiadomości, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która zamieszcza ogłoszenia na grupach. Znalezienie ukrytych wiadomości na Messengerze nie jest trudne, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Uruchom aplikację Messenger i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij zdjęcie profilowe w lewym w górnym rogu.
 3. W sekcji Profil wybierz „Inne”

Pojawia się wiadomości od nieznajomych, które możesz przeczytać i na nie odpowiedzieć lub zablokować te osoby. Naturalnie możesz również pozostawić wiadomości bez odpowiedzi. Jeśli folder jest pusty to znaczy, że nigdy nie trafiły do twojej skrzynki ukryte wiadomości.

Jak zobaczyć ukryte wiadomości na Facebooku?

ukryte wiadomosci facebook

Messenger to również Facebook, znalezienie ukrytych wiadomości na komputerze jest równie proste i zajmie Ci dosłownie minutę.

 1. Zaloguj się na swój profil FB
 2. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij w ikonę „…”
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne

Proste, prawda? Jak widzisz śledzenie ukrytych wiadomości na Messengerze jest naprawdę proste.

Problem z wyżej opisaną metodą polega na tym, że prezentuje wiadomości w mało przejrzysty sposób.

Dlatego przedstawiamy również drugą metodą, która pozwala przeglądać wiadomości w jeszcze bardziej przejrzysty sposób.

 1. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz opcję na samym dole listy „Pokaż wszystko w Messengerze”.
 3. Z prawej strony obok tytułu „Czaty” kliknij ikonę „…”.
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne.

Jak reagować na ukryte wiadomości?

Fakt, że wiesz już jak znaleźć ukryte wiadomości nie znaczy, że warto kontaktować się z osobami, które do nasz piszą. Jeśli widzisz podejrzaną wiadomość nie ma sensu na nią odpowiadać, a taką osobę w łatwy sposób można zablokować.

Jeśli chcesz zablokować wysyłanie wiadomości przez konkretną osobę wystarczy wejść w Messengera na Facebooku i wybrać opcję „Nie chcę otrzymywać wiadomości od [nazwa użytkownika]”.

Kolejną opcją walczenia z nachalnymi wiadomościami jest zgłoszenie jej do Facebooka. Podajemy dokładny powód z kilku dostępnych opcji i wysyłamy zgłoszenie. Pamiętaj jednak, że taka wiadomość zostanie odszyfrowana i zespół Facebook będzie mógł ją odczytać.

Z drugiej strony, polecamy dokładnie przejrzeć wszystkie ukryte wiadomości również te w folderze SPAM, gdyż mogą tam trafić się interesujące nas treści.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *