c word co to znaczy

C-word co to znaczy Twitch

Poprawność polityczna i powszechna cenzura to to z czego znany jest Twitch. Warto dorzucić do tego hipokryzję, gdy obok blokowania „obraźliwych” treści jednocześnie platforma promuje streamerki taplające się w basenie. Lista zakazanych słów na Twitchu jest pokaźna a jednym z nich jest c-word. Streamer nie może używać tego słowa, jeśli chce pozostać w zgodzie z platformą i nie ryzykować dostania bana. W tym artykule dokładnie wytłumaczymy czym jest c-word na Twitchu.

C-word co to znaczy po Polsku?

Cwel jest obraźliwym pojęciem zaczerpniętym z gwary więziennej stosowanym w potocznej mowie. W pierwotnym znaczeniu wyrażenie opisuje osobę, która była zmuszana do odbywania stosunków seksualnych z innymi więźniami.

Pierwotne znaczenie słowa Cwel szybko ewoluowało i obecni pełni rolę ogólnej obelgi zwracającej uwagę na zachowanie czy ubiór wyzywanej osoby.

Gdzie w tym wszystkim c-word? Na platformie Twitch gdzie słowo jest zakazane a jego nadmierne używanie może mieć negatywne konsekwencje dla osoby prowadzącej stream.

C-word na Twitch co to znaczy?

Wiesz już, że c-word oznacza obelgę jaką jest „cwel”, ale skąd się wziął taki akronim? Łączenie pierwszej litery zakazanego słowa z „word” jest niejako próbą obejścia regulaminu Twitch i pokazania, że zakaz tak naprawdę jest martwy.

Lista słów zakazanych przez administrację Twitch ciągle rośnie i na pewno się na tym nie zatrzyma.

Czy cenzura słowa Cwel ma sens?

Na sprawę można spojrzeć z dwóch punktów widzenia, wolności słowa i walki z hejtem. Obrażanie drugiego człowieka obelgami typu c-word nie najlepiej świadczy o osobie, które te słowa wypowiada. Pomimo iż znajdujemy się w internecie, obrażanie innych osób nie wskazuje na wysoki poziom kultury osobistej osoby obrażającej.

Z drugiej strony bardzo cenimy sobie wolność wypowiedzi i należy zastanowić się, która droga jest lepsza. Twitch jest prywatną firmą i może na swojej platformie ustalać własne zasady. Nie zmusza streamerów do przestrzegania regulaminu, to oni podporządkowują się w celu czerpania korzyści majątkowych.

Zastąpienie funkcjonującego słowa wyrażeniem c-word ma niewiele sensu, gdyż nie eliminuje problemu a jedynie wzmaga w streamerach i widzach chęć mówienia lubi pisania tego słowa.

Jednak ten wpis nie powstałby, gdyby nie częste pytania o to co znaczy c-word na Twitch. To jasno pokazuje, że nie wszystkie osoby korzystające z tej platformy mają taką wiedzą.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *