messenger wiadomosci od nieznajomych

Messenger wiadomości od nieznajomych

Otrzymywanie wiadomości od nieznajomych na Messengerze może nie kojarzyć się z niczym dobrym. Jednak często to nie tylko spam i niechciane wiadomości, ale również treści od osób, z którymi chcemy rozmawiać. Messenger skrupulatnie ukrywa wiadomości od nieznajomych, przez co często zadajecie pytanie o to jak odczytać wiadomości od nieznajomych albo czy w ogóle jest możliwość wysyłania do takich osób wiadomości. Możliwe, że przez ostatnie lata pisało do Ciebie wiele osób a ty nic o tym nie wiesz. W tym artykule dogłębnie przyjrzymy się zagadnieniom związanym z wiadomościami od nieznajomych na Messengerze.

Messenger wiadomości od nieznajomych – czyli spam?

Zacznijmy może od tego, że wiadomości od nieznajomych nie muszą oznaczać spamu. Mogą to być np. wiadomości biznesowe albo prośby o dołączenie do znajomych od osób, które chcemy mieć w gronie naszych znajomych.

Takie wiadomości trafiają do folderu Inne, do którego łatwo się dostać o ile wiadomo, gdzie szukać.

W swoim pierwotnym założeniu ten folder ma chronić użytkowników przed otrzymywaniem SPAMu i wiadomości od osób, które nas nie interesują. Problem polega na tym, że często można znaleźć tam istotne wiadomości, na które nie udało się odpowiedzieć, bo nie miało się o nich pojęcia.

Jednak wciąż masz do nich wgląd wystarczy, że będziesz podążać za instrukcją opisaną w dalszej części artykułu.

Czy da się wysłać wiadomość na Messengerze do nieznajomego?

Każdy użytkownik Messengera może wysłać wiadomość do nieznajomej osoby, o ile ta dopuszcza taką możliwość. W ustawieniach możemy zaznaczyć, że nie życzymy sobie otrzymywania wiadomości od nieznajomych co skutecznie uniemożliwi dostarczanie takich wiadomości.

Messenger wiadomości od nieznajomych – jak znaleźć na telefonie?

Messenger wiadomosci od nieznajomych

Facebook i Messenger to nie do końca jedno i to samo, zacznijmy więc od omówienia tego jak znaleźć wiadomości od nieznajomych w aplikacji Messenger na telefonie.

 1. Uruchom aplikację i się zaloguj.
 2. Kliknij zdjęcie profilowe w lewym w górnym rogu.
 3. W sekcji Profil wybierz „Inne”

Zaskakująco proste, nieprawdaż? Jak zapewne zwrócisz uwagę sekcja wiadomości od nieznajomych podzielona jest na dwie zakładki „osoby, które możesz znać” oraz „Spam”. W rzeczywistości różnica pomiędzy obiema zakładkami jest niewielka i zachęcamy do sprawdzenia obu.

Wiadomości od nieznajomych Messenger – na komputerze

Wiadomosci od nieznajomych Messenger

Facebook daje również możliwość sprawdzenia wiadomości prv od nieznajomych za pośrednictwem przeglądarki internetowej. W tym wypadku jest to równie proste jak na telefonie. Wbudowana funkcjonalność Messengera pozwala na przejrzyste przeglądanie wiadomości od osób nam obcych.

 1. Zaloguj się na swój profil FB
 2. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij w ikonę „…”
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne

Przyznasz, że to nie było nic trudnego! Ta metoda jest ok, ale problem z nią polega na niewielkiej czytelności listy z wiadomościami a właściwie zaproszeniami do rozmowy. Jeśli chcesz mieć lepszy przegląd sytuacji polecamy drugą metodę.

 1. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz opcję na samym dole listy „Pokaż wszystko w Messengerze”.
 3. Z prawej strony obok tytułu „Czaty” kliknij ikonę „…”
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne

Wiesz już jak sprawdzić czy nieznajomi do Ciebie pisali, porozmawiamy teraz o innych aspektach związanych z tym zagadnieniem.

Jak zablokować na Messengerze wiadomości od nieznajomych?

jak zablokowac wiadomosci od nieznajomych messenger

 

Zablokowanie wiadomości od nieznajomych na Messengerze jest możliwe z poziomu ustawień aplikacji. W sekcji „Prywatność” znajdziemy opcje, które pozwolą nam dostosować kto może do nas pisać.

 1. Kliknij w lewym górnym rogu swoje zdjęcie profilowe.
 2. Wybierz „Prywatność”.
 3. Przejdź do sekcji „Dostarczanie wiadomości”.
 4. W punkcie „Inni użytkownicy Facebooka” wybierz „Nie chcę otrzymywać próśb”.

To samo możesz zrobić ze znajomymi swoich znajomych na Facebooku. Jak widzisz nie jest to nic skomplikowane i na pewno dasz sobie z tym bez problemu radę.

Jak ustawić na Facebooku, żeby nieznajomi nie pisali do mnie?

Przejdźmy ponownie do komputera i blokowania nieznajomych z poziomu Facebooka. Taka możliwość naturalnie istnieje i wymaga od nas podjęcia podobnych kroków jak te wyżej opisane. Niestety obecnie z poziomu Facebooka łatwiej jest zablokować konkretne osoby niż wszystkich nieznajomych.

 1. Zaloguj się na swoje konto i kliknij strzałkę w prawym górnym rogu.
 2. W wyszukiwarce znajdź osobę, którą chcesz zablokować.
 3. W jej profilu pod przyciskiem „Wyślij wiadomość” znajduje się ikona trzech kropek, kliknij ją.
 4. Wybierz Zablokuj.

Jak sprawdzić, czy nieznajomy przeczytał wiadomość na Facebooku?

Sprawdzenie tego czy nieznajomy przeczytał wiadomość na Facebooku przebiega dokładnie w taki sam sposób jak normalnie. Jeśli obok wiadomości pojawia się ikona zdjęcia profilowego to znaczy, że osoba nieznajoma przeczytała Twoją wiadomość.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *