Folder Inne Messenger

Folder Inne w Messengerze służy do przechowywania wiadomości od osób, które nie znajdują się na liście naszych znajomych. Powiadomienia o nowych wiadomościach, do których nie możemy dostać się z poziomu aplikacji Messenger albo Facebooka potrafią być irytujące. Zaskakująco dużo osób ma problem ze znalezieniem folderu Inne, wynika to głównie z częstych zmian interfejsu aplikacji Messenger. W tym artykule chcemy Ci dokładnie przedstawić, gdzie są Inne w Messengerze na komputerze i w aplikacji.

Folder Inne Messenger – co to?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, folder ten zawiera poniekąd ukryte wiadomości. Choć to określenie nie jest najtrafniejsze, są to po prostu wiadomości, które nie wyświetlają się w standardowy sposób.

Jeśli jakaś osoba nie znajduje się na liście Twoich znajomych to przed wysłaniem do Ciebie wiadomości musi wysłać prośbę o zgodę na dostarczania owych wiadomości.

Znajdując się już w Folderze widzimi wiadomość, którą napisał do nas użytkownik spoza listy znajomych. Pod wiadomością znajduje się taki komunikat:

Jeśli odpiszesz, [nazwa-użytkownika] będzie również mieć możliwość dzwonienia do Ciebie oraz wyświetlania informacji takich jak Twój status aktywności i czas odczytania przez Ciebie wiadomości.

Pod powyższym komunikatem znajduje się opcja zablokowania wiadomości od danej osoby.

Nie chcę otrzymywać wiadomości od [nazwa-użytkownika].

Takie blokady mają chronić użytkowników przed nadmiernym spamem i rozmowami z osobami, z którymi nie chcemy rozmawiać. Również przesyłanie filmów i innych załączników jest możliwe dopiero po zaakceptowaniu danej osoby.

Wiadomości znajdują się w innym miejscu Messengera i dostanie się do nich wymaga wiedzy jak to zrobić.

Messenger folder Inne – jak znaleźć na telefonie?

folder inne messenger

W pierwszej kolejności omówmy to, gdzie znaleźć folder Inne w Messengerze na telefonie. To nie stanowi większego problemu, wystarczy podążać za niżej opisaną instrukcją.

 1. Uruchom aplikację Messenger i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij zdjęcie profilowe w lewym w górnym rogu.
 3. W sekcji Profil wybierz „Inne”

Gotowe, tylko te trzy kroki pozwolą Ci znaleźć folder Inne Messenger na telefonie. Warto zaznaczyć, że folder podzielony jest na dwie zakładki „Osoby, które możesz znać” oraz „Spam”. Warto przejrzeć obie, gdyż algorytm aplikacji nie jest najlepszy i dość losowo rozmieszcza wiadomości po obu zakładkach. Zawłaszcza, gdy masz wiele odpowiedzi na ogłoszenie, część z nich trafi do spamu a część do zakładki domyślnej.

Gdzie są Inne w Messengerze na komputerze?

jak znalezc folder inne na messengerze

Messenger znajduje się również w wersji przeglądarkowej Faceboka. Jego znalezienie jest mało intuicyjne, ale równie proste. Jeśli chcesz mieć pewność, że żadne wiadomości Cię nie ominą sprawdź folder Inne.

 1. Zaloguj się na swój profil FB
 2. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij w ikonę „…”
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne

Gratulacje, wiesz już jak znaleźć folder inne na przeglądarkowej wersji Messengera. Istnieje również druga metoda, która polega na przejściu do wszystkich wiadomości i tam znalezienia folderu Inne. W tym celu należy:

 1. Kliknij w ikonę Messengera w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz opcję na samym dole listy „Pokaż wszystko w Messengerze”.
 3. Z prawej strony obok tytułu „Czaty” kliknij ikonę „…”
 4. Z rozwijanej listy wybierz folder Inne

Jak widzisz sposób równie skuteczny a zarazem pozwalający na łatwiejsze zarządzanie wiadomościami.

Messenger jak usunąć wiadomości w folderze Inne?

jak usunac wiadomosc z folderu inne

Pomówmy teraz trochę o innych opcjach jakie daje folder Inne, jednym z częściej zadawanych pytań jest to jak usunąć wiadomość w folderze Inne. Działa to dokładnie na takiej samej zasadzie jak usuwanie wiadomości od znajomych. Wystarczy najechać na imię osoby, z którą chcesz usunąć wiadomości i kliknąć w ikonę 3 kropek a następnie wybrać „Usuń czat”. Opisana niżej instrukcja dotyczy usuwania wiadomości na komputerze.

 1. Otwórz rozmowę w folderze Inne.
 2. Najedź na imię i nazwisko osoby a następnie kliknij ikonę „…”
 3. Wybierz opcję „Usuń czat”.

Facebook daje również możliwość usuwania pojedynczych wiadomości, w tym celu należy przejść do konkretnej konwersacji, najechać na wiadomość do usunięcia, kliknąć trzy kropki i wybrać opcję „Usuń”.

Jak usunąć wiadomości z folderu Inne na telefonie?

W przypadku aplikacji Messenger usunięcie niechcianych wiadomości jest jeszcze prostsze. Po wejściu w folder inne przechodzimy do wybranej rozmowy i klikamy „Usuń”. Mamy jeszcze do wyboru możliwość zablokowania danego użytkownika.

W przypadku chęci usunięcia pojedynczych wiadomości należy na nią kliknąć, wybrać „więcej” i „Usuń”.

Jak przenieść wiadomości z folderu Inne Messenger?

Jeśli chcesz, aby wiadomości z folderu Inne zaczęły się normalnie wyświetlać to wystarczy odpisać na wiadomość i automatycznie ta osoba pojawi się na naszej liście znajomych na Messengerze.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dokładnie odpowiedział na Twoje pytania odnośnie tego jak znaleźć folder Inne na Messengerze oraz wiesz jak się po nim poruszać. Jeśli jednak masz pytania koniecznie zadaj je w komentarzach a my widzimy się w kolejnych artykułach.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *