snapchat na komputer

Snapchat na komputer

Czy Snapchat na komputerze jest możliwy? Takie pytanie pojawia się nader często i warto na nie udzielić kompletnej odpowiedzi. Jak się okazuje Snapchat na komputer w formie osobnego programu nie istnieje, jest jednak możliwość zainstalowania go przez specjalny emulator platformy Android. Jeśli wydaje Ci się, że to może przerosnąć Twoje umiejętności, to nic bardziej mylnego. Cały proces instalacji Snapchata na komputerze jest prosty, jedynym ograniczeniem są wymagania programu emulującego, który może niezbyt płynnie chodzić na starszych komputerach.

Czy można korzystać ze Snapchata na komputerze?

Niestety Snapchat nie udostępnia własnej aplikacji a możliwości jakie daje korzystanie z aplikacji w przeglądarce są mocno ograniczone.

Jednak dzięki zastosowaniu zewnętrznych emulatorów jesteśmy w stanie uruchomić Snapchat na komputerach z Windowsem i iOS.

Snapchat na komputer Windows

Snapchat jest jednym z popularniejszych mediów społecznościowych, a jego interfejs przeładowany jest ikonami. Nie wszystkim to przeszkadza, ale z tego jak i wielu innych powodów niektóre osoby wolą korzystać ze Snapchata na komputerze.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym w Polsce jest obecnie Windows 10 i to właśnie na nim pokażemy ci jak zainstalować Snapchata.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że Snapchat może zostać zainstalowany nawet na starszych wersjach systemów Windows.

Jak zainstalować Snapchat na komputerze?

snapchat pobierz

Jak już zostało powiedziane nie istnieje osobna aplikacja/program pozwalający zainstalować Snapchata na komputerze. Żeby móc korzystać z tej aplikacji będzie konieczne zainstalowanie darmowego programu Bluestacks Android Emulator.

Program jest bardzo łatwy w instalacji, ta przebiega dokładnie tak samo jak w każdym innym przypadku więc nie będziemy jej opisywać.

 1. Pobierz Bluestacks Android Emulator
 2. Zainstaluj pobrany program
 3. Uruchom Bluestacks
 4. Zaloguj się na swoje konto Google lub stwórz nowe
 5. W prawym górnym rogu do wyszukiwarki wpisz „Snapchat”
 6. Zostanie otwarte okno ze sklepu Google, znajdź aplikację Snapchat
 7. Wybierz zainstaluj

Gotowe, jak widzisz emulator jest bardzo prosty w użyciu i nie powinno Ci sprawić najmniejszego problemu znalezienie odpowiedniego miejsca do pobrania aplikacji Snapchat na komputer.

Od teraz Snapchat możesz uruchomić wchodząc do Bluestacks Android Emulator, Twoje aplikacji znajdują się w zakładce „My apps”.

Jeśli będą problemy z instalacją zrestartuj program i spróbuj ponownie.

Wymagania systemowe

Emulatory mają to do siebie, że obciążają mocno nasz komputer. Pobierają sporo pamięci oraz zasobów procesora. Na stronie producenta oprogramowanie Bluestacks podane są takie minimalne wymagania:

 • System operacyjny – Windows 7 lub wyższy,
 • Pamieć RAM – 4 GB lub więcej
 • HDD – 5 GB wolnego miejsca na dysku (przed instalacją aplikacji)
 • Procesor – Intel lub AMD

Zagwozdką jest brak podanego taktowania procesora, ale zakładamy, że wymagania są na tyle niskie, iż producent uznał, że każdy komputer da radę. Zalecamy korzystanie z najnowszych wersji oprogramowania, gdyż stare mogą działać nieprawidłowo.

Korzyści ze Snapchata na komputerze

Niektóre aplikacje lepiej obsługiwać z poziomu komputera i dużego ekranu monitora. Przeglądanie snapów na komputerze jest zdecydowanie prostsze a i one same są bardziej czytelne w porównaniu do tych przeglądanych na telefonie.

Większość domowych komputerów korzysta ze stałego połączenia sieciowego, co zapewnia wyższy przesył danych a to sprawia, że filmy i zdjęcia nie zacinają się. Działa to również w drugą stronę, czyli gdy chcemy udostępnić jakiś plik multimedialny.

Snapchat na komputerze daje użytkownikowi dokładnie takie same możliwości jak aplikacja mobilna. Już po kilku dniach odczujesz większą swobodę z korzystania ze Snapchata na komputerze. Konieczność korzystania z niewielkich ikon na małym ekranie telefonu pozwoli Ci szybciej dzielić się snapami a Tobie da większą radość z korzystania z tej aplikacji.

Snapchat na komputer do pobrania za darmo

Nagłówek może być dość mylący, ale chcemy go specjalnie wyróżnić, żeby jasno dać do zrozumienia, że Snapchat na komputer online lub do pobrania za darmo to fikcja. Jeśli chcemy korzystać ze snapa na komputerze powinniśmy sięgnąć po darmowy emulator Androida na komputerze.

W naszym przykładzie posłużyliśmy się programem Bluestacks Android Emulator, ale tego typu emulatorów jest zdecydowanie więcej i wszystkie działają w podobny sposób. Link do pobrania programu pozwalającego pobrać omawiany emulator znajduje się w instrukcji instalacji Snapchata na komputerze.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *