od ilu lat jest tiktok

Od ilu lat jest TikTok

TikTok to bez wątpienia jedno z objawień mediów społecznościowych ostatnich 2-3 lat. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie był najszybciej rosnącą pod względem użytkowników aplikacją na świecie. Sam TikTok jest medium skierowanym w głównej mierze do osób młodych. Chcą one oglądać swoich idoli oraz sami myślą o tym, aby nagrywać filmy na TikTok i w ten sposób zdobywać sławę i pieniądze. Nic więc dziwnego, że wielu z naszych czytelników zadaje pytanie od ilu lat jest Tik Tok, a my jesteśmy tu po to by na takie pytania odpowiadać. Jeśli chcesz wiedzieć, czy spełniasz wymagania wiekowe Tik Tok to zabieraj się za czytanie.

Od ilu lat jest TikTok?

Minimalny wiek pozwalający korzystać z danej strony bądź aplikacji określa jej wewnętrzny regulamin. Zatem to właśnie w regulaminie znajdujemy informację, że TikTok jest od 13 roku życia.

Jednak w przeciwieństwie do wielu innych mediów społecznościowych po osiągnięciu tego wieku nie zyskujemy dostępu do pełnych możliwości jakie daje TikTok.

 • Tik Tok jest od 13 lat,
 • Do 16 roku życia wprowadzone są restrykcje

Dokładnie o restrykcjach w dalszej części, teraz skupmy się na tym, dlaczego TikTok jest od 13 lat. Zagłębiając się w regulamin strony znajdujemy informacje, o tym, że:

Usługi i Platforma są przeznaczone tylko dla osób, które mają 13 lat i więcej. Niektóre funkcje nie są dostępne dla użytkowników poniżej określonego wieku.

Zapisy regulaminu są jasne, problem w tym, że Tik Toki można oglądać bez założonego konta, więc dostęp do treści nie jest ograniczany.

Osoby poniżej 13 roku życia, które spróbują założyć konto, spotkają się z komunikatem widocznym na poniższym zdjęciu.

od ilu lat jest tiktok

Jak widać teoretycznie blokada wiekowa działa, ale jak nietrudno się domyślić wystarczy zmienić datę na odpowiednią, aby przejść weryfikację. Przy czym, wyszukiwarka zapamiętuje wiek, który podaliśmy jako pierwszy i aby móc zarejestrować konto wymagane jest wyczyszczenie cache, rejestracja z innej przeglądarki albo skorzystanie z trybu incognito.

TikTok ma prawną możliwość usuwania kont dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia.

Dlaczego Tik Tok jest od 13 lat?

Zgodnie z prawem portalu jak i wymogami prawnymi większości krajów, osoby poniżej 18 roku życia wymagają zgody osoby dorosłej na akceptację przetwarzania danych osobowych.

Restrykcje wiekowe mogą różnić się zależnie od kraju, w Polsce, Stanach Zjednoczonych i większości krajów Unii Europejskiej konto na TikTok można mieć od 13 lat. TikTok zawiera wiele treści nieodpowiednich dla osób w młodszym wieku.

TikTok od 16 lat?

Jak wspomnieliśmy, TikTok jest dość specyficzny, gdyż osoby poniżej 16 roku życia nie mają dostępu do wszystkich możliwości jakie daje aplikacja.

Podstawowe obostrzenia dotyczą możliwości wysyłania wiadomości prywatnych i prowadzenia transmisji na żywo.

Dodatkowo treści młodocianych użytkowników nie pojawiają się w sekcji „Dla Ciebie” a konto oznaczana jest jako prywatne.

Od ilu lat można mieć TikToka wedle App Store?

tiktok od ilu lat

Źródła informacji o wymaganiach wiekowych TikTok można również szukać w App Store, gdzie widnieje jasna informacja o kategorii wiekowej.

App Store zawiera własne kategorie wiekowe, które nie zawsze pokrywają się z wewnętrznymi ograniczeniami wiekowymi aplikacji. App Store sugeruje, że z aplikacji mogą korzystać osoby powyżej 12 roku życia. Jako powód podaje:

 • Rzadkie/łagodne sceny picia alkoholu,
 • palenia papierosów lub zażywania narkotyków, albo odwołania do tych czynności,
 • Rzadkie/łagodne treści obrazoburcze lub czarny humor,
 • Rzadkie/łagodne treści o charakterze erotycznym lub nagość,
 • Rzadkie/łagodne sceny przemocy w wersji komiksowej lub fantastycznej,
 • Rzadkie/łagodne treści dla dorosłych lub dwuznaczne,

Lista zastrzeżeń jest naprawdę spora, więc nie można się dziwić, że nie wszyscy rodzice uważają, że jest to aplikacja dla dzieci.

Czy TikTok jest bezpieczny dla dziecka?

Wszystko zależy od tego w jaki sposób dziecko korzysta z TikToka. Ta platforma ma to do siebie, że podobnie jak na Instagramie jest tu sporo treści o podtekście erotycznym czy nawiązań do używek. Jeśli dziecko będzie chciało bez problemu do nich dotrze, a to eliminuje ten portal z grona stron przyjaznych dzieciom.

Naturalnie, przeglądanie TikToków może odbywać się pod kontrolą rodzicielską, pytanie tylko czy 13 letnie dzieci będą chciały aby rodzic stał im nad ramieniem i kontrolował to co oglądają.

TikTok w przeciwieństwie do Twittera od początku był skierowany o osób młodych, ale z czasem, gdy okazało się, że jest dobrym sposobem monetyzacji, pojawiło się na nim wiele osób w wieku 18+.

Od ilu lat można nagrywać na TikTok?

Aplikację TikTok możemy pobrać w dowolnym wieku, ale zarejestrujemy się na niej dopiero od 13 roku życia. Dokładnie od tego samego momentu możemy nagrywać filmy na TikTok, ale będą one z automatu ustawione jako prywatne. Co za tym idzie dostęp do nich będą miały wyłącznie znajome osoby.

 • Na TikTok można nagrywać od 13 roku życia.

Nagrywanie filmów w ten sposób, nie będzie wiązało się z żadnymi korzyściami materialnymi. Jeśli chcesz aby Twoje TikToki były bardziej popularne musisz poczekać do 16 roku życia.

Konto prywatne dla osób poniżej 16 roku życia

Co dokładnie oznacza konto prywatne na TikTok? Każdy użytkownik aplikacji może oznaczyć swoje konto jako prywatne (każde konto użytkownika poniżej 16 lat, jest kontem prywatnym). Dostep do treści publikowanych na koncie będą miały wyłącznie osoby zatwierdzone przez użytkownikach. Jedynymi elementami widocznymi dla ogółu użytkowników jest nazwa użytkownika oraz jego zdjęcie profilowe.

W tym miejscu warto wspomnieć o funkcji promowania naszego konta innym użytkownikom. Działa to w podobny sposób jak na Youtube, gdzie z prawej strony otrzymuje filmy, które mogą nas zainteresować. Jeśli nie chcesz aby profil Twojego dziecka był w ten sposób promowany przejdź do ustawień -> prywatność i bezpieczeństwo -> widoczność -> i wyłącz funkcję rekomendowania konta.

Kontrola rodzicielska konta TikTok osoby młodocianej

Przedostatnim już aspektem ograniczeń wiekowych na TikTok jest możliwość włączenia kontroli rodzicielskiej. Jest to najprostszy sposób na kontrolowanie tego jakie filmy może oglądać dziecko czy ile czasu może przeznaczyć na korzystanie z aplikacji. żeby to zrobić zainstaluj aplikację TikTok na telefonie dziecka i u siebie, a następnie wykonaj poniższą czynność.

 1. Na telefonie opiekuna wejdź w Ustawienia
 2. Wybierz „treści i aktywność”
 3. Przejdź do „parowanie rodziny”
 4. Wybierz opcję opiekuna
 5. Zeskanuj kod QR z telefonu dziecka

Ile lat trzeba mieć, aby móc zarabiać na TikToku?

Skoro wspomnieliśmy o kwestiach zarobkowych, te są możliwe dopiero od 16 roku życia, o ile osoba młodociana otrzyma zgodę rodziców. Monetyzować swoje filmy można również poprzez współprace z markami, ale tutaj również rodzic musi wyrazić zgodę na zawarcie umowy.

Mamy nadzieję, że wiesz już od ilu lat jest TikTok i dlaczego panują takie a nie inne ograniczenia wiekowe.

3.5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *