TikTok logo

TikTok to obecnie jeden z największych portali społecznościowych na świecie. Dociera głównie do osób młodych, które lubią szybką rozrywkę. Jest również doskonałym narzędziem do zarabiania, ale o tym innym razem. W tym artykule chcemy przybliżyć wam jak powstało logo TikTok i czy kryje się za nim jakaś głębsza historia. Pomimo iż portal jest relatywnie nowy, jesteśmy w stanie dostarczyć kilku ciekawych informacji na temat logo TikToka.

TikTok krótka historia

W przeciwieństwie do wielu portali i aplikacji, które podbijają świat TikTok nie powstał w USA a w Chinach. Był rok 2016 gdy firma technologiczna ByteDance wypuściła aplikację Douyin. Po pewnym czasie postanowiono wprowadzić ją na rynek międzynarodową pod nazwą TikTok.

W tym samym czasie w USA istniała aplikacja Musical.ly, która również miała pokaźne grono odbiorców. ByteDance wykupiło w 2017 roku zachodnią konkurencję i połączyło oba portale w jeden.

Tiktok pierwsze logo

tiktok pierwsze logo
źródło: https://1000logos.net/tiktok-logo/

TikTok nie przechodził dużych zmian wizerunkowych, brand nie był odświeżany poza jedną niewielką aktualizacją.

Niestety nie mamy informacji o tym kto zaprojektował logo. Jedyna wzmianka, jaką znajdujemy na stronie informuje nas, że jest to młody człowiek, który lubi chodzić na koncerty.

To właśnie podczas jednego z takich koncertów stojąc pośrodku tłumu, naszła go inspiracja. Stał w ciemności patrząc na rozświetloną scenę. To właśnie ten element chciał odwzorować projektując logo.

Logo TikToka to nuta w kolorze czarnym z elementami koloru niebieskiego i różowego. Nałożenie kolorów na siebie daje efekt 3D. Ten efekt miał wyróżnić ikonę na czarnym tle i nawiązywał do wibracji muzyki.

Naturalnie autor stworzył wiele projektów nuty, by ostatecznie wybrać, tą która wydawała mu się najatrakcyjniejsza.

W projekcie dostrzegalna jest literka „d”, która została odpowiednio wymodelowana. Prawdopodobnie większość naszych czytelników nie ma pojęcia, że wspomniana litera była nawiązaniem do pierwszej litery oryginalnej nazwy portalu.

TikTok drugie logo 2017-2018

tiktok drugie logo
źródło: https://1000logos.net/tiktok-logo/

Drugie logo przyniosło istotną zmianę, do symbolu postanowiono dodawać nazwę serwisu. Był to przemyślany zabieg, gdyż marka nie utkwiła jeszcze w świadomości konsumentów i logo miało jednoznacznie kojarzyć się z nazwą.

Co ciekawe w tych latach nazwa serwisu pisana była z dużą przerwą, z czego po pewnym czasie zrezygnowano.

TikTok logo 2018-obecnie

TikTok logo
źródło: https://1000logos.net/tiktok-logo/

Rok 2018 przyniósł zmiany, gdyż nazwa aplikacji zaczęła stanowić jedność, a do literki „o” dodano specjalny efekt i zmieniono jej kształt na bardziej eliptyczny. Zmianie uległa również kropka w literze „i”, z kwadratowej przeszła przemianę na okrągłą.

Stworzone logo miało kojarzyć się z ekscytacją i możliwościami jakie daje aplikacja.

Istnieje kilka opcji przedstawienia logo, z czego jedna zakłada usytuowanie napisu na dole ikony, natomiast w drugiej emblemat umieszczony jest po lewej stronie napisu TikTok.

Czcionka użyta w logo TikTok

logo tiktok
źródło: https://1000logos.net/tiktok-logo/

Czcionka użyta w logo jest bardzo prosta, bezszeryfowa i bez charakterystycznych elementów. We wspomnianym logo z 2017 roku, w nazwie widniała przerwa pomiędzy słowami „Tik” i „Tok”, ale zrezygnowano z tego zabiegu.

Litera „o” widoczna w logo posiada fioletowoniebieski kontur.

W 2018 roku doszło również do zmiany w wielkości poziomych kresek w literach „T”.

Ikony TikTok

ikony tiktok
źródło: https://1000logos.net/tiktok-logo/

Dość ciekawie wyglądają ikony aplikacji TikTok, w których pozwolono sobie na więcej wariactwa. Znak graficzny z logo TikTok umiejscowiony jest w kwadracie z zaokrąglonymi rogami albo okręgu.

Szczególnie wyróżniają się ikony, w których biała nuta znajduje się na niebieskim tle oraz niebieska nuta na białym. Taka kolorystyka nie jest standardową, ale również jest wykorzystywana.

Jedna z ikon obraca logo o 180 stopni co nie jest zbyt intuicyjne i nie kojarzy się na pierwszy rzut oka z TikTokiem.

Logo TikTok nie posiada bogatej historii z ciekawymi zwrotami. Jest to typowe dla serwisów, które powstały relatywnie niedawno i nie miały okazji dokonać istotnych zmian. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł Ci się spodobał i pozwolił uzyskać kilka nowych informacji.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *