jak zmienic czcionke na instagramie

Jak zmienić czcionkę na Instagramie w 1 minutę?

Instagram jest platformą nastawioną na zdjęcia i grafiki, dlatego każdy tekst odgrywa istotną rolę. To zdjęcie przykuwa uwagę, ale jego opis czy tekst zawarty w BIO mają znaczenie dla komunikacji z innymi użytkownikami. Pytanie o to jak zmienić czcionkę na Instagramie pojawia się na tyle często, że postanowiliśmy na nie odpowiedzieć w tym poradniku. Dobra informacja jest taka, że to nic trudnego i bez problemu dasz sobie z nią radę a złej informacji nie ma w ogóle. Sprawdźmy zatem jak zmienić czcionkę w opisie na Instagramie oraz innych miejscach.

Czy można zmienić czcionkę na IG?

Skoro widzisz jak różni ludzie korzystają ze zmienionych czcionek to odpowiedź na pytanie zwarte w nagłówku wydaje się oczywista.

Prawda jest taka, że Instagram nie daje możliwości użytkownikom zmiany czcionek bezpośrednio w aplikacji czy na stronie.

Do dokonania takiej zmiany konieczne jest skorzystanie z darmowych zewnętrznych stron i programów. Na szczęście proces jest bardzo łatwy i krótki więc nie sprawi Ci żadnych problemów.

Jak zmienić czcionkę na Instagramie?

Jak wspomnieliśmy przed chwilą do zmiany czcionki konieczne będzie wykorzystanie zewnętrznego programy, my proponujemy jeden z poniższych:

To, który z nich wybierzesz nie ma większego znaczenia, gdyż procedura zmiany czcionek będzie wyglądać bardzo podobnie.

Pierwsze z wymienionych narzędzi jest najbardziej rozbudowane i dostosowane pod Instagram.

Jak zmienić czcionkę w Bio na Instagramie?

jak zmienic czcionke na instagramie Mamy omówione techniczne sprawy związane ze zmianą czcionki więc najwyższy czas przejść do konkretów i pokazania jak ten proces będzie wyglądać.

 1. Wejdź na stronę Metatags.io
 2. W polu tekstowym prowadź swoją treść,
 3. Wybierz jedną z czcionek,
 4. Kliknij przycisk COPY,
 5. Przejdź do swojego Instagrama,
 6. Wejdź w Ustawienia,
 7. Wklej skopiowany tekst do sekcji Biogram.
 8. Kliknij Wyślij.zmiana czcionki ig

Gotowe, jak widzisz jest trochę kroków, ale wszystkie bardzo proste i łatwe do przeprowadzenia. Zmiana opisu będzie natychmiastowa, dokonane zmiany możesz cofnąć w dowolnym momencie.

Jak zmienić czcionkę na Instagramie w telefonie?

jak zmienic czcionke na instagramie na telefonie

Instagrama tworzą w głównej mierze użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych. Chcąc zmienić czcionkę na Instagramie w aplikacji możesz zrobić to dokładnie tak samo jak na komputerze albo skorzystać w tym celu z darmowej aplikacji.

 1. Uruchom sklep Play,
 2. Wyszukaj aplikację Fonts for Instagram – I Fonts,
 3. Kliknij Zainstaluj,
 4. Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją,
 5. Kliknij Star Creat Cool Text,
 6. W górnym menu wybierz czy tekst ma być na Story czy do BIO,
 7. Stuknij, aby zacząć pisać tekst,
 8. Wybierz czcionkę, która Cię interesuje,
 9. Przejdź do Instagrama
 10. Wklej tekst ze zmienioną czcionką.

Gdyby program wydawał Ci się zbyt mało intuicyjny i jego obsługa sprawiała problemy możesz skorzystać z masy innych aplikacji jak:

Dobrym pomysłem jest również rozważenie zainstalowania nakładki na klawiaturę, która w czasie pisania tekstu pozwala wybierać spośród różnych czcionek.

Proces, który opisaliśmy jest dokładnie taki sam dla telefonów Android i iOS z tą różnicą, że w telefonach Apple należy wejść w App Store a polecana aplikacja to Fonts & Keyboard.

Jak zmienić czcionkę nazwy na Instagramie?

Mamy już omówioną zmianę czcionki w BIO na Instagramie, a czy da się zmienić nazwę?

Zależy co masz na myśli, jeśli chodzi Ci o sekcję Imię i Nazwisko to tak, zmiana jest możliwa. Jednak zmiana czcionki w Nazwie użytkownika jest niedozwolona. Wszystkie firmy i osoby posiadają dokładnie taką samą czcionkę.

Zmiany nazwy (imienia i nazwiska) dokonasz dokładnie tak samo jak zmiany w BIO, dlatego sprawdźmy jak to by wyglądało przy użyciu jednej ze stron.

 1. Wejdź na stronę konwertującą czcionki,
 2. Wprowadź swoją nazwę na IG,
 3. Skopiuj wygenerowany tekst,
 4. Wejdź na Instagram i wybierz Edytuj Profil,
 5. Wklej tekst w miejsce Imię i nazwisko,
 6. Kliknij Wyślij.

Zmiany będą widoczne zaraz po ich dokonaniu. Pamiętaj, aby wybierać czcionki, które są czytelne zwłaszcza dla użytkowników Instagrama na telefonie.

Jak zmienić czcionkę w poście na IG?

Posty na Instagramie to podstawowa forma komunikacji. Zmiana opisu posta jest dokładnie tak samo prosta jak zmiana czcionki w relacji czy nazwie.

 1. Wejdź na stronę konwertującą czcionki,
 2. Wprowadź treść posta na IG,
 3. Skopiuj wygenerowany tekst,
 4. Wejdź na Instagram i utwórz post,
 5. Wklej tekst w miejsce opisu,
 6. Kliknij Wyślij.

Jeżeli zdecydujesz się użyć bardziej wymyślnej czcionki pamiętaj o tym, aby tylko część tekstu była napisana w tym formacie, inaczej ten może być nieczytelny.

Jak zmienić czcionkę na Instastory?

zmiana czcionki instagram w relacji

Ostatnią zmianą jakiej możemy dokonać jest zmiana czcionki na Instastory. Co ciekawe zmiana czcionki w relacji jest możliwa z poziomu samej aplikacji nie musimy używać do tego zewnętrznych narzędzi.

 1. Zacznij tworzenie relacji,
 2. Kliknij Aa,
 3. Stuknij w ekran, żeby zacząć pisać,
 4. Wprowadź swój tekst,
 5. Kliknij nazwę czcionki w górnym menu, aby dokonać zmiany,
 6. Utwórz relację.

To najprostsza z metod, ale nie jedyna. Osoby, które nie znajdą swojej ulubionej czcionki we wbudowanym narzędziu mogą skorzystać z dokładnie tych samych metod, które opisaliśmy na przestrzeni całego artykułu.

Wystarczy skopiować zmieniony tekst i wkleić go Instastory i gotowe.

Dlaczego warto zmienić czcionkę na Instagramie?

Dlaczego chcesz zmienić czcionkę w swoim biogramie na instatory czy w nazwie? Odpowiedź jest prosta, liczysz, że w ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji lub wśród znajomych.

Jest to problem głównie osób młodych, którym nietypowe zabiegi się podobają. Jednak jak pokazują profile największych Instagramerów w Polsce i na świecie, używanie oryginalnych fontów nie jest mile widziane.

Pamiętaj, że Twój biogram (BIO) musi być czytelny, to Twoja wizytówka na Instagramie. Nawet jeśli prowadzisz konto wyłącznie w celach komunikacyjnych ze znajomymi to mało komu będzie chciało się domyślać co masz napisane w opisie, jeśli ten będzie nieczytelny.

Stosowanie oryginalnych czcionek na IG ma sens, gdy chcesz:

 • wyróżnić konkretne słowa w opisie zdjęć,
 • używasz ich rzadko,
 • korzystasz z tej opcji w BIO na określony czas np. jakiejś akcji, promocji.

Stosując się do tych kilku prostych porad zagwarantujesz sobie, że zmiana czcionki nie przyniesie efektu odwrotnego od zamierzonego.

To już wszystko w kwestii tego jak zmienić czcionkę na Instagramie. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi dokonanie zmian będzie bardzo proste i szybkie a Ty wyróżnisz się w zamierzony sposób.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *