od ilu lat jest snapchat

Od ilu lat jest Snapchat

Od ilu lat jest Snapchat? Okazuje się, że wiele młodych osób zadaje sobie takie pytanie, a my jesteśmy od tego, aby na nie dokładnie odpowiedzieć. Snapchat podobnie jak inne media społecznościowe przyjmuje podobny regulamin dostosowany do światowego prawa. Korzystanie z tej aplikacji w nieświadomy sposób może prowadzić do problemów. Nie jest to jednak głównym powodem blokady dla młodych osób, kryteria wiekowe ustalana są przez każdy graj osobno i w dużej mierze dotyczą zasady przetwarzania danych osobowych. Jeżeli chcesz wiedzieć od ilu lat jest Snapchat to zapraszamy do lektury.

Od ilu lat jest Snapchat?

Snapchat to jeden z rzadziej używanych portali społecznościowych w naszym kraju. Nie oznacza to, że nie ma wiernego grona odbiorców. Odpowiedzmy sobie już na wstępie od ilu lat jest Snapchat, a w dalszej części artykułu wytłumaczymy skąd taka bariera wiekowa.

  • Snapchat jest od 13 lat

Nie musisz nam wierzyć na słowo, wystarczy spróbować zarejestrować konto podając wiek niższy niż wspomniane 13 lat. Jednak wtedy otrzymamy komunikat widoczny na poniższym zdjęciu:

od ilu lat jest snapchat

Dlaczego Snapchat jest od 13 lat?

Omówiona metoda empiryczna jest jedynie potwierdzeniem zapisów regulaminów aplikacji Snapchat. Już w pierwszym punkcje regulaminu mamy punkt mówiący o osoba uprawnionych do korzystania z usług, rozwinięcie wątku znajduje się w dalszej części regulaminu.

Osoby poniżej 13. roku życia (lub starsze, o ile w kraju Użytkownika tyle wynosi minimalny wiek konieczny do korzystania z naszych Usług) nie mogą założyć konta lub korzystać z naszych Usług. Użytkownicy poniżej 18. roku życia (lub obowiązującego w kraju Użytkownika wieku osiągnięcia pełnoletności) mogą korzystać z naszych Usług wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak widzisz już sam ten zapis daje nam jasno do zrozumienie od ilu lat jest Snapchat. Jednak to wciąż tylko zapis regulaminowy strony, a jak słusznie zaznaczono, to prawo krajowe w pierwszej kolejności determinuje minimalny wiek użytkownika serwisu Snapchat.

Pomimo sporej liczby krajów, tylko niektóre z nich mają wyższe restrykcje wiekowe i jest to zazwyczaj 14 rok życia. W Polsce i krajach UE ze Snapchata mogą korzystać osoby, które ukończyły 13 rok życia.

W przytoczonym zapisie regulaminu jest również informacja o wymaganej zgodzie rodzica, gdyż zgodnie z zapisami prawa w większości krajów, osoby poniżej 18 roku życia nie posiadają zdolności prawnej do nawiązywania umów oraz akceptacji umów o przetwarzaniu danych osobowych.

Kategoria wiekowa Snapchat w App Store

app store kategoria wiekowa snapchat

Ciekawym aspektem jest kategoria wiekowa widniejąca w App Store, która również może posłużyć jako informacja o tym od ilu lat można używać aplikacji.

Widnieje tam informacja, że Snapchat to aplikacja dla osób od 12 roku życia, jednak te oznaczenia nie muszą pokrywać się z informacjami w regulaminach poszczególnych aplikacji.

Dlatego, nie zmienia to faktu, że konto w Snapchat założysz od 13 lat.  W App Store jako powód takich wymagań wiekowych podaje się:

  • Rzadkie/łagodne wulgaryzmy lub niegrzeczny humor
  • Rzadkie/łagodne treści erotyczne i nagość
  • Rzadkie/łagodne używanie alkoholu, tytoniu lub narkotyków lub odniesienia
  • Rzadkie/łagodne treści dojrzałe/sugestywne

Od ilu lat jest faktycznie Snapchat?

Zapisy prawa i regulaminy na stronie to jedno a życie drugie. Tak samo jak na stronach dla dorosłych pojawia się blokada wiekowa, którą może przejść każdy, tak samo Snapchat nie weryfikuje wieku swoich użytkowników. Twitter jeszcze stara się zachować znamiona panowania nad zapisami regulaminowymi banując od razu konto, przy którego zakładaniu podało się niższy wiek niż 13 lat.

Snapchat po prostu nie pozwala założyć konta, ale datę można zmieniać w nieskończoność. Po otrzymaniu komunikatu o niespełnianiu wymagań wiekowych, wystarczy ponowić rejestracje podając nieprawdziwy wiek.

Czy Snapchat jest bezpieczny?

Tak samo jak każde inne medium, które jest źle używane tak samo Snapchat może być niewłaściwym miejscem dla najmłodszych. Niemniej Snapchat dba o to, żeby na jego łamach nie pojawiały się treści kontrowersyjne.

Działanie aplikacji opiera się na udostępnianiu zdjęć i krótkich filmów. Takie pliki multimedialne dostępne są przez 24 godziny, ale wiadomo, że w internecie nic nie ginie.

Dziecko w wieku 13 lat jest już świadome wielu zagrożeń, ale nie wszystkich, dlatego warto kontrolować to jakie treści udostępnia i co ogląda.

Jak widzisz Snapchat jest od 13 lat i jest to granica jak najbardziej sensowna. Niestety łatwość z jaką można obejść zabezpieczenia wiekowe jest na tyle duża, że z portalu korzystają również osoby, poniże 13 roku życia. Kontroluj swoje dziecko w sieci by mieć pewność, że korzysta z takich aplikacji jak Snapchat zgodnie z zasadami.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *