przegladanie facebooka bez rejestracji

Jak przeglądać Facebooka bez rejestracji?

Posiadanie konta na Facebooku to obecnie norma, do której nie każdy chcę się dostosować. Z drugiej zaś strony przeglądanie Facebooka bez rejestracji i logowania jest sprawą mocno uciążliwą. W tym artykule pokażemy Ci kilka metod na to jak można przeglądać Facebooka bez rejestracji, jednak pamiętaj o tym, że w wiele miejsc nie zaglądniesz. Facebook szczególnie „chroni” prywatne konta przed oczyma ciekawskich, ale już w przypadku kont firmowych tak nie jest.

Dlaczego przeglądanie Facebooka bez rejestracji jest ciężkie?

Tak samo jak nam, tak samo Facebookowi i każdemu innemu medium społecznościowemu zależy na tym, aby mieć jak najwięcej użytkowników. Jednak portale społecznościowe w przeciwieństwie do stron informacyjnych opierają się głównie na interakcjach pomiędzy użytkownikami.

Większe zaangażowanie użytkowników to więcej informacji o nich samych i łatwiejsza sprzedaż reklam na platformie.

Facebook przez długi czas był praktycznie dominatorem w branży social media, ale od dłuższego czasu musi dzielić się tortem z innymi platformami. Mimo to wciąż dla wielu osób stanowi pierwszy krok w promowaniu marki.

Założenie Fanpage pozwala zwiększyć widoczność firmy, uwiarygodnić ją i prowadzić płatne kampanie reklamowe.

Sam portal również został stworzony jako medium do komunikacji nic więc dziwnego, że posiadanie konta jest wymagane. Jeśli jednak chcesz przeglądać Facebooka bez rejestracji to istnieje na to kilka sposobów.

Czy można przeglądać Facebooka bez rejestracji?

Tak, przeglądanie Facebooka bez rejestracji jest możliwe, ale w ograniczonym zakresie. Wyszukiwanie profili firmowych i grup zajmuje więcej czasu, a znalezienie osoby prywatnej jest bardzo trudne.

Metody na przeglądanie Facebooka bez rejestracji:

 • Użycie docelowych adresów URL,
 • Wykorzystanie Google,
 • Wykorzystanie operatora site: w Google,
 • Skorzystanie z opcji na stronie głównej Facebooka,
 • Przeszukiwanie obrazów Google,
 • Wykorzystanie hashtagów,
 • Wyszukiwarki społecznościowe.

Metody opisane w tym artykule działają wyłącznie na profile, które nie mają ustawionych maksymalnych obostrzeń w kwestii prywatności.

Jeśli nie chcesz zakładać konta na swoje dane, możesz utworzyć fikcyjne konto, które pozwoli Ci na łatwiejsze odnajdywanie treści, które Cię interesują. Pamiętaj jednak, aby się nie podszywać pod inne osoby, kradzież tożsamości jest karana podobnie jak publikowanie nie swoich zdjęć.

Faebook bez rejestracji za pomocą linków URL

Najprostszą a zarazem najbardziej skuteczną metodą na przeglądanie stron na Facebooku jest skorzystanie z dedykowanych adresów URL. Każda firma posiada własny unikalny link, który pozwala dostać się na jej stronę firmową, podobnie ma się to z osobami czy grupami.

przegladanie facebooka

Pamiętaj, że stronę czy grupę, którą chcesz przeglądać w ten sposób musi posiadać profil publiczny, w założeniu fanpage są publiczne.

Skąd wiedzieć jaki jest link do konkretnej strony?

Najprostszą metodą jest wpisanie w pasku strony linku facebook.pl/nazwafirmy. Zdecydowana większość firm buduje markę w oparciu o konkretny brand i jednolita nazwa w każdym miejscu pozwala budować świadomość marki.

Link może zostać również podesłany przez znajomą osobę posiadającą konto na Facebooku. W przeciwieństwie do Ciebie może ona korzystać z wyszukiwarki i odnaleźć fanpage, jeśli ten będzie miał inną nawę niż firma.

Po przeprowadzeniu powyższych kroków zostaniesz przekierowany bezpośrednio na stronę FB firmy co pozwoli ją przeglądać bez żadnych obostrzeń. Nie masz jednak możliwość komentowania czy wchodzenia w interakcje z użytkownikami i samą firmą.

Dobrze, a jak ma się sprawa z kontami prywatnych osób? Tu zagadnienie jest dużo bardziej skomplikowane. Niestety albo stety, przeglądanie profil bez rejestracji na Facebooku jest bardzo ograniczone. Przykładowy link do profilu wygląda tak:

Nawet jeśli znasz imię i nazwisko osoby, której profil chcesz przeglądać, to trafienie cyfr po kropce będzie bardzo trudne. Zaraz pokażemy Ci inną metodę, która w nieco łatwiejszy sposób pozwoli wyszukać konkretne osoby, ale jedno się nie zmienia to co zobaczysz będzie bardzo ograniczone.

Każdy profil posiada opcje prywatności, które pozwalają manipulować tym kto ma wgląd w konkretne dane. Jednak nie wszystkie osoby dbają odpowiednio o poufność danych co skutkuje tym, że możesz mieć dostęp do informacji o:

 • Pracy,
 • Ukończonych szkołach,
 • Zdjęciach dodanych na FB,

Nie zobaczysz jednak postów tej osoby, jej znajomych i welu innych informacji, które dostępne będą dla osoby zarejestrowanej. Większość informacji natomiast jest dostępne tylko dla znajomych danej osoby.

Jak przeglądać Facebooka bez rejestracji z Google?

Praktycznie każdy portal społecznościowy chce być lepiej widoczny w Google, a nieblokowanie podstron jest tego gwarantem.

Zdecydowana większość podstron FB z grupami i fanpagami jest indeksowana w wyszukiwarce. Oznacza to, że można do nich trafić z Google, Bing, Yahoo! Czy innych wyszukiwarek, wystarczy odpowiednio długo szukać.

W przypadku osób prywatnych ponownie nie jest to takie proste wpisanie do wyszukiwarki frazy „Jan Kowalski Facebook” zwróci co prawda kilka stron wyników, ale biorąc pod uwagę liczbę Janów Kowalskich posiadających konto na tym portalu jest to nie wielka liczba.

 

Podobnie jest ze stronami innych osób, każda osoba posiadająca konto na FB może sprawdzić, czy jego profil się indeksuje przez dodanie operatora „site:” przed adresem URL np. „site:https://www.facebook.com/imie.nazwisko.9375”

Kolejnym problemem jest to, że nie wszystkie osoby w mediach społecznościowych posługują się prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Facebook nie sprawdza informacji z dowodu osobistego, więc możesz być kim tylko chcesz, co udowadnia ogromna liczba fałszywych kont.

Przeglądaj Facebooka z poziomu strony głównej

Kolejną ciekawą propozycją, o której nie wszyscy wiedzą jest przeglądanie FB z wykorzystaniem strony głównej tego serwisu. Może wydawać Ci się, że nie znajduje się na niej nic więcej niż samo pole do logowania, ale wystarczy zobaczyć stopkę, aby odkryć linki do:

 • Miejsc,
 • Gier,
 • Grup.

W wymienione powyżej miejsca można również dostać się z poziomu linków:

Jeszcze kilka lat temu funkcjonowało coś takiego jak katalog Facebook, znajdowała się w nim m.in. opcja wyszukiwania osób wedle alfabetu. Dziś ta funkcjonalność nie istnieje i chyba dobrze.

Znajdź go w obrazach

Jakby dziwnie to nie brzmiało możesz wyszukać ludzi po obrazach w Google. Metoda jest bardzo prosta, ale będzie w pełni funkcjonalna wyłączni dla osób aktywnych na Facebooku.

Cały proces polega na wpisaniu Imienia i nazwiska do wyszukiwarki Google oraz przejścia do sekcji obrazy.

 1. Wpisz do wyszukiwarki Google „Imię Nazwisko Facebook”,
 2. Przejdź do zakładki obrazy,
 3. Wybierz obraz danej osoby,
 4. Kliknij w link znajdujący się pod zdjęciem.

Jak widzisz cały proces nie jest skomplikowany i działa również na zwykłe osoby, o ile te wykazują się aktywnością na Facebooku i dodają zdjęcia na portal.

Przeglądanie Facebooka z wykorzystaniem hashtagów

To wciąż nie wszystkie opcje jakie mają użytkownicy internetu na przeglądanie Facebooka bez rejestracji. Kolejną z nich jest używanie hastagów w panelu adresu URL albo Google. Zalecamy pierwsze rozwiązanie, gdyż jest bardziej precyzyjne.

Ta metoda pozwala na przeglądanie popularnych osób, wydarzeń czy nawet bardziej szczegółowych elementów. Przykładowe hashtagi:

 • Rl9,
 • Warszawa,
 • Nawynajem,
 • Wroclove,
 • Praca,

Wpisz w pasku adresu url: https://www.facebook.com/hashtag/nazwahastaga i przeglądaj interesujące Cię treści.

Wyszukiwarki społecznościowe

Do tej pory przedstawiliśmy Ci metody, które nie wymagały korzystania z zewnętrznych programów. Istnieje jednak coś takiego jak agregatory treści społecznościowych czy też „wyszukiwarki społecznościowe”. Programy tego typu zazwyczaj wykorzystywane są przez firmy marketingowe a nie zwykłych użytkowników, ale warto wiedzieć, że masz taką możliwość.

Niektóre z aplikacji wymagają rejestracji co samo w sobie powinno je wykluczać, skoro nie chcesz rejestrować się na Facebooku, to dlaczego miałbyś robić to tam.

Jedną ze stron niewymagających rejestracji jest witryna https://www.social-searcher.com/. Jak to działa?

 1. Wejdź na stronę https://www.social-searcher.com/.
 2. Wprowadź hashtag jaki Cię interesuje np. #lewandowski.
 3. Zwrócone zostaną wyniki z różnych mediów społecznościowych w tym Facebooka.

Ta metoda najlepiej sprawdza się do szukania informacji o popularnych wydarzeniach z ostatnich dni. Co za tym idzie w głównej mierze pojawiają się posty z Twittera, ale można również znaleźć informacje z Facebooka.

Przedstawiona aplikacja nie pokaże Ci profili osób prywatnych.

Przeglądanie Facebooka bez konta – podsumowanie

Zaprezentowaliśmy Ci wszystkie obecnie działające metody na przeglądanie Facebooka bez rejestracji. Jak widzisz jest kilka różnych ścieżek na znalezienie interesujących nas treści, choć nie wszystkie są dostępne.

Czy zatem warto mieć konto na FB? Z naszej strony nie usłyszysz ani zachęty, ani odradzania. Rejestracja w serwisie jest darmowa i znacząco ułatwia szukanie interesujących treści. Z drugiej strony ma swoje wady jak problemy z prywatnością. Decyzja należy do Ciebie, niemniej mamy nadzieję, że wiesz już jak działa Facebook bez rejestracji.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *