jak usunac polubienia na facebooku

Jak usunąć polubienia i reakcje na Facebooku

Polubienie czy z angielskiego Like na Facebooku to jedna z emotek, która na stałe wpisała się w popkulturę. Z czasem platforma wzbogaciła się o dodatkowe reakcje jak serduszko czy ikonka zdenerwowanej minki, ale nie zyskały one takiego samego uznania. Like jest najprostszą metodą na przekazanie, że coś się nam podoba i nie ważne czy jest to komentarz, strona czy post. Jednak nie zawsze polubienie jest celowo, zdarzają się również przypadkowe polubienia. Powstaje wtedy pytanie jak cofnąć polubienie lub reakcję na FB. Przychodzimy więc z pomocą i zajmiemy się tym tematem.

Przypadkowe polubienie na FB

Jeśli spod Twojej ręki wyszło przypadkowe polubienie, to nie martw się, łatwo można ten problem rozwiązać.

Przypadkowe polubienia na FB trafiają się każdemu, problem w tym, że nie zawsze mamy świadomość tego, że takie polubienie zostało przyznane. Dopiero po czasie dowiadujemy się, że komentarz czy post zostały przez nas przypadkowo polubione a znalezienie ich nie jest takie proste, bo tablica jest już pełna nowych postów.

Na ten problem również jest rozwiązanie, w tym artykule pokażemy Ci krok po kroku jak cofnąć polubienia i reakcje na Facebooku na komputerze i telefonie.

Jak usunąć wszystkie polubienia na FB?

Cofnięcie polubienia należy traktować jak jego usunięcie, są to wyrażenia używane zamiennie. Facebook pozwala na usuwanie wszystkich polubień z poziomu dziennika aktywności i tę metodę omówimy jako pierwszą.

 1. Kliknij ikonę swojego zdjęcia w prawym górnym rogu,
 2. Wybierz Ustawienia i prywatność,
 3. Przejdź do Dziennik aktywności,
 4. Z lewego menu wybierz interakcje,
 5. Wybierz „Polubienia i reakcje”,
 6. Kliknij w ikonę trzech kropek obok każdego polubienia,
 7. Kliknij Nie lubię

Niestety nie ma opcji na usunięcie wszystkich komentarzy na komputerze za jednym razem. Pomimo iż nad polubieniami i reakcjami znajduje się opcja „Wszystko” to przy jej pomocy nie usuniesz polubieni czy reakcji.

Jak usunąć wszystkie polubienia na FB na telefonie

Jednak można zrobić to z poziomu telefonu. Żeby usunąć wszystkie polubienia na Facebooku za jednym razem, zaloguj się w aplikacji na telefonie i wykonaj poniższe kroki:

 1. Kliknij ikonę 3 kresek,
 2. Wybierz Ustawienia i prywatność – > Ustawienia -> Dziennik aktywności,
 3. Kliknij Interakcje (nie zarządzanie interakcjami),
 4. Wybierz Polubienia i reakcje,
 5. Kliknij „Zaznacz wszystko”,
 6. Kliknij przycisk „Usuń”,
 7. Podaj hasło jeśli będzie to konieczne.

W taki oto prosty sposób w mniej niż minutę cofniesz wszystkie polubienia i reakcje na FB.

Jak usunąć polubienia komentarza na Facebooku?

Wyżej opisana metoda pokazuje wszystkie polubienia w tym komentarze, jeśli jednak dopiero co dałeś przypadkowego like, możesz go cofnąć w bardzo prosty sposób.

Po kliknięciu Lubię to! Przycisk zmienia na niebieski, wystarczy kliknąć go jeszcze raz aby cofnąć polubienie.

Jak usunąć reakcje na FB?

Rekcje początkowo były traktowane jako gorsi bracia i siostry przycisku Lubię to! ale z czasem się to zmieniło. Dzisiaj wiele osób, reaguje na posty oznaczając je sercem czy innymi buźkami.

jak usunac reakcje na fb

Cofnięcie reakcji jest bardzo proste, gdy zareagujesz na posty wystarczy raz jeszcze kliknąć w przycisk Lubię to! , który zmienił się w ikonę reakcji aby reakcja została usunięta.

Bardzo podobnie działa zmiana reakcji na inną wystarczy najechać na przycisk z reakcją, którą została wysłana i z menu wybrać tą, którą chcemy wybrać.

Jak usunąć czyjeś polubienia na FB?

Niestety nie mamy wpływy na czynności innych osób. Możemy ograniczyć im dostęp do naszego profilu czy strony, ale nie możemy usuwać ich polubieni i reakcji. Jedyne opcje jakie możesz wykorzystać nie odnoszą się do możliwości Facebooka.

Jedną z nich jest zgłoszenie polubienia jako spamu do FB, metoda mało skuteczna i kłopotliwa. Druga zaś zakłada kontakt z osobą, która dokonała polubienia i poproszenie o jego cofnięcie. Nie ma żadnej innej możliwości na usunięcie czyjegoś polubienia na Facbooku.

Jak usunąć polubione strony na FB które nie istnieją?

Wiele fanpage znika po pewnym czasie, a my wciąż mamy je w ulubionych. Powstaje wtedy pytanie jak usunąć polubione strony na FB, które nie istnieją.

Jedną z metod jest skorzystanie z Dziennika aktywności, który pokazuje wszystkie polubienia i reakcje. Jak dokładnie się do niego dostać opisaliśmy powyżej, teraz pokażemy Ci inną metodę.

 1. Z lewego menu wybierz Strony.
 2. Przejdź do zakładki Polubione Strony.
 3. W sekcji „Wszystkie strony, które lubisz lub obserwujesz” znajdź stronę, której chcesz cofnąć polubienie.
 4. Kliknij ikonę trze kropek i wybierz „Lubisz to”,
 5. Po odświeżeniu (klawisz F5) strona powinna zniknąć z sekcji lubianych stron.

Jeśli nie uda Ci się znaleźć w tym miejscu strony, której polubienie chcesz cofnąć skorzystaj ze wspomnianego dziennika aktywności.

Czy widać cofnięcie polubienia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony nie dostaje się powiadomień o cofnięciu polubienia, z drugiej zaś każdy użytkownik dostaje powiadomienie o polubieniu.

Zatem jeśli osoba jest online dostanie powiadomienie o polubieniu przez Ciebie posta, zdjęcia itd. Jeśli jednak nie jest aktualnie zalogowana na swoim koncie nawet nie będzie wiedzieć, że polubiłeś coś związanego z jej osobą, gdyż powiadomienie o polubieniu zostanie anulowane wraz z Twoim cofnięciem polubienia.

Pamiętaj również, że rzeczy, które polubisz pojawiają się na tablicach znajomych co utrudnia bycie anonimowym.

Reasumując, jeśli masz szczęście i użytkownik, nie jest online a ty szybko usuniesz like lub reakcję, to on nie będzie wiedzieć o usuniętym polubieniu.

Jak usunąć polubienia i reakcje na telefonie?

Facebook działa również jako aplikacja na telefony. Również w aplikacji możemy usuwać i zmieniać reakcje oraz polubienia w dowolnej chwili. Najlepiej jest to robić od razu, gdy zauważy się błąd, wystarczy

Jeśli jednak przypadkowe polubienie zostało nadane pewien czas temu, przejdź do dziennika aktywności.

 1. Kliknij ikonę 3 kresek,
 2. Wybierz Ustawienia i prywatność – > Ustawienia -> Dziennik aktywności,
 3. Kliknij Interakcje (nie zarządzanie interakcjami),
 4. Wybierz Polubienia i reakcje,
 5. Obok wybranych polubieni kliknij ikonę trzech kropek,
 6. Wybierz Usuń reakcję

Gotowe, za pomocą telefonu możesz usunąć również wszystkie reakcje i polubienia za jednym razem. Wystarczy kliknąć „Zaznacz wszystko” i przycisk „Usuń” na dole ekranu.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *