machanie mesenger

Jak pomachać na Messengerze

Messenger i Facebook oddają w ręce użytkownika wiele ikon, które ułatwiają i urozmaicają komunikacją. Jedną z najpopularniejszych jest gest machania ręką. Przez długi czas była to nie tyle emotka co funkcja, która była dostępna z poziomu aplikacji i FB, ale z czasem została schowana i nie można już dzisiaj z niej korzystać tak jak kiedyś. Jeśli chcesz wiedzieć jak pomachać komuś na Messenger i Facebooku to zapraszamy do lektury.

Stara sposób na machanie

Stara metoda na wysłanie ikony machającej dłoni polegała na przejściu do zakładki kontakty i wybrania aktywnych osób. Następnie przy nazwisku aktywnych osób znajdowała się ikona, w którą należało kliknąć. Opcja ta została wycofana w celu zwiększenia przejrzystości aplikacji. Funkcja została wycofana w czerwcu 2020 roku i nic nie wskazuje na to, żeby miała powrócić.

Ikona machania ręką pojawiała się również przy dodawaniu nowego kontaktu do listy znajomych.

Jednak machanie ręką na Faceeboku i Messengerze wciąż jest możliwe i równie proste, wystarczy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami.

Jak pomachać na Messengerze?

Ikona machania ręką została przeniesiona tam, gdzie znajdują się wszystkie ikony. Jeśli chcesz się przywitać albo zwrócić czyjąś uwagę machając mu na Messengerze to wejdź w Emoji i wybierz odpowiednią ikonę, tak jak to opisaliśmy poniżej.

jak pomachac na messengerze

  1. Wejdź w rozmowę z osobą, do której chcesz pomachać.
  2. Wybierz ikonę uśmiechniętej buzi w polu tekstowym.
  3. Przesuń palcem ikony w dół, wyszukując gest machania ręką.
  4. Kliknij w wybraną ikonę i wyślij wiadomość.

Gotowe, jak widzisz nie jest to nic trudnego i każdy może pomachać swojemu znajomemu. Istnieje również ciekawa opcja, która pozwala zmienić ikonę kciuka w górę na stałe w ikonę machania.

W tym celu należy wejść w konwersację -> kliknąć ikonę „i” w prawym górnym rogu -> Emoji -> wybrać ikonę machania ręką. W dowolnym momencie istnieje możliwość powrotu do starej emotki „like” albo zmiany ją na inną dowolną.

Machanie ręką Facebook

jak pomachac na facebooku

Facebook z poziomu komputera również pozwala przesłać gest machania ręką. Jest to równie proste jak na telefonie.

  1. Otwórz konwersację,
  2. Wybierz ikonę uśmiechniętej buzi w polu tekstowym.
  3. Znajdź ikonę machania ręką i wyślij wiadomość.

Znasz już sposoby na to jak machać na FB i Messengerze, jest to bardzo proste i na pewno sobie z tym poradzisz. Jeśli szukasz innych ciekawych poradników to zapraszamy do przejrzenia naszych pozostałych artykułów.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *