jak ustawic rozpoczecie nauki na facebooku

Jak ustawić rozpoczęcie nauki na FB

Jak ustawić rozpoczęcie nauki na Facebooku? Nie jest to nic trudnego co udowodnimy w tym artykule. Cały temat jest nieco bardziej obszerny, bo pokażemy Ci również jak ustawić szkołę i lata w jakich się uczysz. Dzielenie się wieloma informacjami na swój temat w internecie raczej niej dobrym pomysłem, ale opcja ustawienia szkoły, pozwala łatwiej wyszukiwać znajomych i nie jest żadną poufną informacją. Jeśli chcesz znaleźć starych znajomych albo po prostu uzupełnić informacje o nowym etapie nauczania w swoim życiu to zaraz dowiesz się jak to zrobić.

Jak ustawić rozpoczęcie nauki na FB?

Choć słowo „rozpoczęcie” brzmi dość jednoznacznie to takie nie jest. Na Facebooku wybieramy okres w jakim się uczyliśmy lub mamy zamiar się uczyć w danej szkole, a nie tylko datę rozpoczęcia nauki. Oznacza to, że jest to dobry sposób na znalezienie zarówno osób ze szkoły, do której uczęszczamy, jak i szkół w których naukę dawno zakończyliśmy.

Niestety, aby móc dodać szkołę musi ona posiadać swój profil na Facebooku i powinien to być profil typu „Szkoła” w innym wypadku dodanie takiej uczelni nie będzie możliwe.

Oto co musisz zrobić po zalogowaniu się na swoje konto na Facebooku.

 1. Przejdź do swojego profilu,
 2. Wybierz zakładkę „Informacje” pod zdjęciem profilowym.
 3. Przejdź do „Praca i wykształcenie”.
 4. Wybierz „Dodaj szkołę Wyższą” lub „Dodaj szkołę średnią”.
 5. Wprowadź nazwę uczelni i okres nauki
 6. Zapisz informacje.

Trudne? Oczywiście, że nie! Pamiętaj, że możesz decydować o tym kto może widzieć jaką szkołę masz wpisaną w profilu. Odpowiada za to przycisk „Publiczne”, po jego kliknięciu możesz wybrać kto ma mieć dostęp do tej informacji.

Przedstawiona metoda pozwala ustawić datę rozpoczęcia nauki w szkole średniej i wyższej.

Jak ustawić rozpoczęcie nauki na telefonie?

jak ustawic rozpoczecie nauki na fb w telefonie

Również z poziomu aplikacji Facebook na telefonie istnieje zmiana informacji o szkole do jakiej się chodzi albo uczęszczało.  W tym celu należy ponownie przejść do swojego profilu i zakładki informacje.

 1. Zaloguj się w aplikacji i przejdź do swojego profilu.
 2. Wybierz „Edytuj profil”,
 3. Kliknij „Edytuj informacje profilowe”
 4. W sekcji wykształcenie „Dodaj szkołę wyższą” lub „Dodaj szkołę średnią”,
 5. Wprowadź nazwę szkoły i kliknij ikonę lupy,
 6. Wybierz swoją uczelnię,

Jest to nieco bardziej złożony proces niż na komputerze, ale prosty i każdy da sobie z nim radę.

Jak ustawić szkołę na FB bez publikacji?

Jednym z pytań, które pojawia się przy ustawianiu szkoły na Facebooku jest to jak ustawić szkołę bez publikacji informacji o tym. Pośrednio już wspomnieliśmy o tym w powyższej instrukcji. W tym celu należy ustawić w „grupie odbiorców” opcję „Tylko ja”, wtedy informacja o uczelni będzie widoczna wyłącznie dla Ciebie.

4/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *