jak usunac konto na tiktoku

Jak usunąć konto na Tik Toku

Zastanawiasz się jak usunąć konto na Tik Toku bo aplikacja przestała Cię interesować albo zajmuje za dużo Twojego czasu? Niezależnie od powodu, masz taką możliwość, a dostęp do opcji kasowania konta Tik Tok jest łatwy zarówno na komputerze jak i telefonie. Pytacie również o to jak usunąć konto na Tik Toku, do którego nie ma się dostępu i jak skasować zablokowane konto. Ten artykuł powstał po to, aby odpowiedzieć dogłębnie na powyższe pytania. Sprawdźmy zatem jak usunąć konto na Tik Toku.

Dlaczego usuwamy konto na Tik Toku?

Usunięcie konta na Tik Toku nie jest życiową decyzją, zawsze można założyć je ponownie. Niemniej ciekawe są powody, dla których osoby decydują się skasować swoje profile i zapomnieć o aplikacji.

Podobnie jak wiele innych aplikacji społecznościowych tak i Tik Tok zyskał ogromną popularność w czasach pandemii. Zamknięci w domach szukaliśmy kontaktu z innymi osobami, mieliśmy dużo czasu i mogliśmy poświęcić go na przeglądanie aplikacji.

Powrót do normalności, często zweryfikował zasadność posiadania aplikacji i nie może dziwić, że spora część osób decyduje się na jej usunięcie.

Jednak to nie wszystkie powody, z których Tik Tok jest usuwany z waszych telefonów. Wymienia się wśród nich:

 • Brak czasu,
 • Mało atrakcyjne treści,
 • Ochrona dzieci przed nieodpowiednimi treściami,
 • Ochrona danych osobowych.

Powodów na usunięcie konta na Tik Toku może być wiele, każdy mniej lub bardziej uzasadniony, jednak nie ma to najmniejszego znaczenia, gdy chcemy skasować nasz profil.

Jak usunąć konto na Tik Toku na komputerze?

 

tiktok usuwanie konta

Pomimo iż Tik Tok jest aplikacją stworzoną z myślą o telefonach, to można z niej również korzystać na komputerach. Zaraz przekonasz się, że usunięcie konta na Tik Toku na komputerze zajmuje 2 minuty i jest bardzo proste.

 1. Najedź na ikonę swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz „Ustawienia”.
 3. W Sekcji „Zarządzaj kontem” kliknij „Usuń”.
 4. Pojawi się komunikat, kliknij „Kontynuuj”.

 

Zapoznaj się z informacjami pojawiającymi się w komunikacie. Najważniejsza informacja mówi nam:

Twoje konto zostanie dezaktywowane na 30 dni i nie będzie widoczne dla innych. W czasie dezaktywacji możesz przywrócić swoje konto TikTok w dowolnym momencie. Po 30 dni Twoje konto i dane zostaną trwale usunięte.

Pamiętaj również o tym, że usunięcie konta wiąże się z:

 • Brakiem możliwości ponownego zalogowania do konta.
 • Utratą swoich filmów,
 • Utracisz pieniądze wydane na zakupione przedmioty,
 • Wiadomości z czatu wciąż mogą być widoczne dla innych osób.

Pamiętaj aby nie logować się w tym czasie na konto bo proces jego usuwania zostanie przerwany i wszystko trzeba będzie rozpocząć na nowo.

Jak usunąć konto na Tik Toku na telefonie?

Masz TikToka w aplikacji na telefonie? Dobra informacja jest taka, że usunięcie konta przez aplikację jest równie prosta jak na komputerze. Postępuj zgodnie z naszym poradnikiem a bez problemu usuniesz swoje konto TikTok.

 1. Kliknij ikonę Profil w prawym dolnym rogu.
 2. Kliknij ikonę trzech kresek w prawym górny rogu.
 3. Wybierz „Ustawienia i prywatność”.
 4. Stuknij „Zarządzanie kontem”.
 5. Wybierz „Usuń konto”.
 6. Podaj powód usunięcia konta i kliknij „Kontynuuj” lub wybierz „Pomiń”.
 7. Zaznacz, że chcesz kontynuować usuwanie konta i kliknij „Kontynuuj”.
 8. W nowym oknie ponownie wybierz „Kontynuuj”

Gotowe, Twoje konto przez najbliższe 30 dni nie będzie widoczne a po tym okresie zostanie usunięte.

Jak usunąć konto na TikToku do którego nie mam dostępu?

Jeśli masz problemy z pamięcią a konto na Tik Toku zostało założone dawno i nie masz do niego dostępu może pojawić się problem z jego usunięciem.

Żeby usunąć konto Tik Tok, do którego nie ma się dostępu należ otworzyć aplikację i wybrać opcję „Zaloguj się”. W dalszym etapie wybieramy „Użyj telefonu / adresu e-mail / nazwa użytkownika” i w zakładce z adresem E-mail klikamy „Nie pamiętasz hasła?”.

Dokładna instrukcja wygląda następująco:

 1. Otwórz aplikację i wybierz opcję „Zaloguj się”
 2. Wybierz „Użyj telefonu / adresu e-mail / nazwa użytkownika”.
 3. Przejdź do zakładki Adres e-mail / Nazwa użytkownika.
 4. Kliknij „Nie pamiętasz hasła?”.
 5. Wybierz numer telefonu lub E-mail zależnie od tego, jak logowałeś się na swoje konto.
 6. Zostanie przesłany kod do zresetowania hasła.
 7. Wprowadź nazwę użytkownika/e-mail i nowe hasło.

W tym momencie dostaniesz się na konto, do którego nie było dostępu. Następnie należy przejść prze te same kroki, które opisaliśmy powyżej. Jeśli nie pamiętasz maila czy numeru telefonu, na który zakładano konto to nie będziesz mieć możliwości jego usunięcia.

Jak usunąć komuś konto na TikToku?

Dość niecodziennym pytaniem jest to jak usunąć komuś konto. Nie ma takiej możliwości, jedyną opcją jaką dysponujesz jest zgłoszenie czyjegoś konta za naruszenie zasad.

Duża liczba zgłoszeń doprowadzi do zainteresowania się Tik Toka raportowanym kontem. Jeśli wysyłane powody blokady będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości, takie konto może zostać zablokowane.

Usunięcie konta na TikToku nie powinno już sprawić Ci większych problemów. Jeśli jednak wciąż masz pytania odnośnie tego jak usunąć konto na Tik Toku na telefonie lub komputerze to koniecznie daj nam znać w komentarzu.

5/5 - (1 vote)

One thought on “Jak usunąć konto na Tik Toku

 1. Witam zakładałem konto na TT na innym numerze telefonu. Chcąc usunąć konto przesyłany jest kod weryfikacyjny na stary dawno nie aktualny numer. Pomóżcie mi jak usunąć te konto. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *