StinkyCheese

Stinky Cheese na Twitch

Co znaczy „stinky cheese” na platformie twitch.tv? To pytanie zadawane przez nowe osoby na tej platformie. Jak się okazuje etymologia tego słowa jest bardzo prosta i nie ma tu żadnego ukrytego znaczenia. Mało kto z nasz lubi stinky cheese czyli śmierdzący ser i właśnie takie rzeczy oraz zachowania ma opisywać ta emotka. Sprawdźmy zatem dokładnie co znaczy stinky cheese i kiedy go używać.

Co znaczy stinky cheese po polsku?

Zacznijmy od przetłumaczenia wyrażenia stinky cheese na język polski, a jest ono bardzo proste.

  • stinky cheese – śmierdzący ser

Samo określenie może kojarzyć się z kulinariami, ale w świecie streamów jednoznacznie odnosi się do negatywnych postaw.

Stinky Cheese na Twitch – co to znaczy?

Jest to ikona obrazująca ser z uśmiechniętą buzią i kreskami sugerującymi odór. Emotikona stosowana jest zarówno w formie graficznej na czacie jak i wyrażana jest słowami przez streamerów.

Określenie stinky cheese kierowane jest do osób i zachowań, które dla danej społeczności nie są akceptowane. Słowa lub emotikona stinky cheese skierowane w stronę streamera oznaczają, że jest on osobą, której się nie lubi.

Stinky Cheese jest określeniem mocno pejoratywnym stosuje się je, gdy chce mocno zaznaczyć się, że zachowanie danej osoby jest niepochwalane.

Stinky Cheese kiedy używać?

Emotikona stinky cheese stosowana jest, gdy dane zachowanie wydaje się nam niesmaczne, żenujące lub upokarzające. Nie powinna być nadużywana, osłabia to jej znaczenie. Przykład zastosowania:

  • A: Oglądasz tego Streamera?
  • B: Nie, to stinky cheese!

Przykład nr. 2:

  • A: Widziałaś co odwalił StreamerA?
  • B: Tak, totalny stinky cheese! Przestaje go oglądać.

Jak widzisz stinky cheese to emotka, która niesie ze sobą negatywne emocje. Częstotliwość występowania stinky cheese na streamach nie jest duża, ale pojawia się zwłaszcza na transmisjach z dużą liczbą oglądających, dlatego warto wiedzieć co ta emotikona znaczy.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *