Jak sprawdzić wysłane zaproszenia na FB

Zapraszanie znajomych na Facebooka pozwala nawiązać kontakt z osobami, z którymi chcemy utrzymywać relacje. Często pojawiającym się pytaniem jest to jak sprawdzić wysłane zaproszenie na FB na telefonie i komputerze oraz czy widać odrzucone zaproszenia. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy odnośnie zaproszeń do znajomych na Facebooku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa wysyłanie zaproszeń na FB to zaczynajmy!

Jak sprawdzić wysłane zaproszenia na FB?

jak sprawdzic wyslane zaproszenia na fb

Wysłane zaproszenia na FB dostępne są z panelu użytkownika a dostęp do nich jest naprawdę prosty. Jeśli chcesz mieć pewność, że zaproszenie zostało wysłane i znajomy o nim wie, musisz wykonać poniższą instrukcję.

 1. Wejdź na swój profil.
 2. Kliknij ikonę 3 kropek.
 3. Wejdź w „Dziennik aktywności”.
 4. Z lewego menu wybierz „Kontakty”.
 5. Kliknij „Wysłane zaproszenia do grona znajomych”.

sprawdzenie wyslanych zaproszen na fb

Tylko te 5 kroków pozwoli Ci sprawdzić listę wysłanych zaproszeń do znajomych. Ta metoda jest bezbłędna i bardzo łatwa, ale istnieje również inny sposób na sprawdzenie wysłanych zaproszeń.

Prosty sposób na sprawdzenie wysłanych zaproszeń na FB

Facebook jest portalem, w którym jedną rzecz można wykonać na kilka sposobów, jedną z nich jest sprawdzanie wysłanych zaproszeń.

lista wyslanych zaproszen na facebooku

 1. Kliknij w ikonę znajomych znajdującą się w centralnie na górze strony.
 2. Z lewego menu wybierz „Zaproszenia do grona znajomych”.
 3. Kliknij „Pokaż wysłane zaproszenia”.
 4. Zostanie wyświetlona lista wysłanych zaproszeń.

wyslane zaproszenia

Jak sprawdzić wysłane zaproszenia na Facebooku na telefonie?

jak sprawdzic wyslane zaproszenia fb na telefonie

Wysłane zaproszenia możesz sprawdzić również na telefonie, jest to proces bardzo podobny. Facebook posiada 2 aplikacje, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawdzić wysłane zaproszenia na telefonie.

 1. Wejdź na swój profil.
 2. Kliknij ikonę 3 kropek.
 3. Wejdź w „Dziennik aktywności”.
 4. Z lewego menu wybierz „Kontakty”.
 5. Kliknij „Wysłane zaproszenia do grona znajomych”.

Pamiętaj, że po wysłaniu jednego zaproszenia nie masz możliwości wysłania kolejnego do tej samej osoby. Taka możliwość pojawi się dopiero w momencie odrzucenia zaproszenia albo gdy Ty je ręcznie anulujesz.

Jak sprawdzić odrzucone zaproszenia na FB?

Nie ma możliwości bezpośredniego sprawdzenia, czy dana osoba odrzuciła Twoje zaproszenie na FB. Jednak, gdy wejdziesz w „Wysłane prośby” i nie zobaczysz tam osoby, co do której masz pewność, że była zapraszana to znaczy, że Twoją prośba została odrzucona.

Jeśli zaproszenie wciąż widnieje w „Kontaktach” to znaczy, że ta osoba albo nie widziała Twojego zaproszenia albo je zignorowała.

Wysłane zaproszenia nie wygasają po określonym czasie. Znikają dopiero jak osoba odrzuci Twoje zaproszenie albo usunie swoje konto na Facebooku.

Jak anulować wysłanie zaproszenia na Facebooku?

Omówmy teraz kwestię tego jak anulować wysłane zaproszenie do znajomych.

 1. Wejdź na swój profil
 2. Kliknij ikonę 3 kropek
 3. Wejdź w „Dziennik aktywności”
 4. Z lewego menu wybierz „Kontakty”
 5. Kliknij „Wysłane zaproszenia do grona znajomych”
 6. Z prawej strony kliknij na „Anuluj prośbę”

Istnieje również prostsza metoda, wystarczy wejść na profil osoby, do której omylnie zostało wysłane zaproszenie i w miejscu przycisku „Dodaj znajomego” pojawi się opcja anulowania zaproszenia.

Choć jest to skuteczna metoda n anulowanie zaproszenia, to pamiętaj, że nie masz pewność czy osoba nie zobaczyła już wysłanego zaproszenia.

Czy widać odrzucenie zaproszenia na FB?

Nie, jeśli odrzucisz zaproszenie na FB osoba zapraszająca nie dostanie informacji o odrzuceniu zaproszenia. Jednocześnie będzie w stanie stwierdzić, że zaproszenie nie zostało przyjęte, gdyż znikniesz z listy osób, do których zostało wysłane zaproszenie.

Czy anulowanie zaproszenia na FB jest widoczne?

Nie, anulowanie zaproszenia nie jest widoczne na FB. Osoba, do której zostało wysłane zaproszenie nie dostanie żadnego powiadomienia, ale jeśli zobaczyła już zaproszenie, a po jakimś czasie nie będzie widoczne, to będzie świadczyć o tym, że zostało anulowane.

Nie mogę wysłać zaproszenia do znajomych

Istnieje wyłącznie jedna sytuacja, w której nie można wysłać zaproszenia do konkretnej osoby. Jest to blokada Twojego konta przez wspomnianą osobę.

Każdy użytkownik Facebooka ma możliwość blokowania zaproszeń czy komentarzy pochodzących od wybranych osób. Jeśli nie możesz wysłać zaproszenia, to znaczy, że ktoś nie życzy sobie Ciebie mieć w znajomych.

Powyższe instrukcje powinny Ci pomów w prosty sposób sprawdzić zaproszenia do znajomych oraz to czy zostały odrzucone.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *