Jak skopiować link do Instagrama

Chcesz udostępnić swój profil na Instagramie i zastanawiasz się jak skopiować link do swojego IG? Nie jesteś jedyną osobą, która zadaje to pytanie, dlatego postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Link do Instagrama można udostępnić zarówno na tradycyjnych przeglądarkach na komputerze, w telefonie jak i z poziomu aplikacji. Sam proces kopiowania linku zapewne nie sprawi Ci większych problemów, więc nie przedłużajmy i sprawdźmy, jak skopiować link do profilu Instagram.

Link do Instagrama

instagram link

Link to powszechna nazwa dla hiperłączy służących do otwierania konkretnych stron lub przenoszenia się do konkretnych podstron strony internetowej. W Przypadku Instagrama link widoczny jest tak samo jak na innych stronach w polu adresu url przeglądarki.

Jak skopiować link do Instagrama na komputerze?

jak skopiowac link do instagrama

Zacznijmy może od pokazania jak skopiować link do Instagrama na komputerze. W tym celu należy otworzyć dowolną przeglądarkę (Chrome, Firefox, Opera, IE) i wykonać poniższą instrukcję:

 1. Wejdź na profil, do którego chcesz skopiować link.
 2. W pasku adresu kliknij prawym przyciskiem myszy.
 3. Wybierz opcję „Kopiuj”.
 4. Przejdź do miejsca, gdzie chcesz skopiować link, kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wklej”.

Link możesz skopiować w dowolne miejsce, na Facebooka, Instagrama, do Notatnika czy wszędzie tam, gdzie można pisać tekst.

Alternatywną opcją dla myszy jest skorzystanie z kombinacji klawiszy Ctr + C (kopiowanie) i Ctr + v (wklejanie). Zaznacz cały link -> wciśnij na klawiaturze Ctr + C -> w miejscu, gdzie chcesz umieścić link wciśnij Ctr + V.

Jak skopiować link do Instagrama na telefonie w aplikacji?

jak skopiowac link do ig na telefonie

Instagram to w głównej mierze domena osób korzystając z telefonów. Android i iOS oferują użytkownikom możliwość zainstalowania darmowej aplikacji Instagram. Udostępnienie linku do swojego IG w tej aplikacji jest jeszcze prostsze, ale ma niestety ograniczenia. Aplikacja nie pozwala kopiować linków bezpośrednio do Twojego profilu, chociaż do profilu innych osób już tak.

 1. Po uruchomieniu aplikacji wejdź w swój profil.
 2. Wybierz profilu, do którego chcesz skopiować link.
 3. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.
 4. Wybierz „Skopiuj adres URL profilu”

Gotowe, od tego momentu adres URL do profilu na IG jest skopiowany i możesz wkleić go w dowolne miejsce. Ta sama opcja pozwala kopiować linki do Twojego profilu, ale tylko do konkretnych zdjęć. Musisz wejść na odpowiednie zdjęcie i wykonać podobną akcję, klikając „Kopiuj link”.

Chcąc skopiować link do swojego profilu skorzystaj z przeglądarki internetowej albo poproś znajomego o przesłanie linku z aplikacji.

Jak udostępnić link do IG na telefonie?

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji, możesz sięgnąć po mobilną przeglądarkę zainstalowaną w Twoim telefonie. Nie ma znaczenia jaka to przeglądarka, proces kopiowania linku wygląda tak samo.

 1. Wejdź na profilu, do którego chcesz skopiować link.
 2. Przytrzymaj palcem w miejscu adresu URL.
 3. Wybierz opcję „Kopiuj”.
 4. Wybierz miejsce do skopiowania, przytrzymaj palcem i wybierz „Wklej”.

Stwórz link do IG po swojemu

Struktura linków do Instagrama jest stała i taka sama dla każdego profilu. Jeśli z jakiś względów powyższe opcje nie są dla ciebie możesz skorzystać ze schematu https://www.instagram.com/nazwa_użytkownika.

Naturalnie, nazwa_użytkownika to miejsce, w którym masz wpisać nazwę profilu do jakiego link ma prowadzić.

Wszystkie opisane powyżej metody mogą posłużyć również do skopiowania linku konkretnego zdjęcia, a nie całego profilu, wystarczy wejść w odpowiednią grafikę. Przytoczone metody na to jak skopiować link do Instagrama pokazują, że nie jest to nic trudnego. Mamy nadzieję, że Twój Instagram będzie rósł w siłę i widzimy się w kolejnych artykułach!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *