Jak dodać ogłoszenie na Spotted?

Czy kiedykolwiek spotkałeś lub spotkałaś w komunikacji osobę, która Ci się spodobała, ale brakło Ci odwagi, aby zagadać i teraz żałujesz? Możesz próbować jeździć tym samym autobusem o tej samej godzinie, możesz pojawiać się w tym samym miejscu na uczelni o tej samej godzinie a możesz skorzystać ze spotted. Są to specjalne grupy lub strony na Facebooku i Instagramie, które służą do odnajdywania takich osób. Zasady dodawania ogłoszeń na spotted są różne i zależą od administracji grupy. W tym artykule podpowiemy ci jak dodać ogłoszenie na spotted na Facebooku i Instagramie.

Jak dodać ogłoszenie na spotted?

spotted

To Facebook był pierwszy z grupami spotted i to tam znajduje się najwięcej grup tego typu. Dodawanie ogłoszeń spotted na FB jest bardzo proste, choć nie zawsze wygląda tak samo. Każda grupa ma własny regulamin, niektóre pozwalają na pisanie postów inne wymagają przesłania wiadomości E-Mail.

 1. Wpisz do wyszukiwarki frazę Spotted [nazwa miasta],
 2. Znajdź grupę Spotted, która Cię interesuje.
 3. Zapoznaj się z jej regulaminem,
 4. Jeśli grupa jest publiczna będziesz mieć możliwość pisania postów i dodawania komentarzy.
 5. W zakładce „Dyskusja” w oknie „Napisz coś” zacznij dodawać swoje ogłoszenie.
 6. Kliknij opublikuj.

jak pisac na spotted

Gotowe, Twoje ogłoszenie zostało opublikowane na grupie Spotted. Jak pewnie zauważysz istnieje wiele grup dla jednego miasta, możesz dołączyć do wszystkich i udostępnić ten sam post za jednym razem na kilku grupach.

Ważna uwaga jest taka, że te wiadomości są publikowane pod Twoim imieniem i nazwiskiem, jeśli zależy Ci na anonimowym spotted, czytaj dalej artykuł.

jak dodac ogloszenie na spotted fb

Gdy grupa jest zamknięta, musisz w pierwszej kolejności kliknąć przycisk „Dołącz” a następnie skorzystać z przycisku „Wyślij wiadomość”, który pozwala skontaktować się z administracją.

Niektóre strony/grupy pozwalają na dodawanie ogłoszeń wyłącznie przez przesłanie wiadomości E-mail i należy się o tego dostosować.

Jak dodać ogłoszenie na spotted FB na telefonie?

Dodawanie postów przez aplikację FB odbywa się bardzo podobnie i również zależy od specyfiki grupy/strony.

 1. Kliknij ikonę lupy w prawym górnym rogu i wpisz Spotted: nazwa miasta.
 2. Jeśli grupa wymaga dołączenia, kliknij przycisk „Dołącz”.
 3. Zacznij pisać post w oknie „Napisz coś…”,
 4. Kliknij w prawym górnym rogu przycisk OPUBLIKUJ.

Twoja wiadomość została opublikowana, tez pozostaje tylko czekać na odpowiedź.

Jak dodać ogłoszenie na Spotted anonimowo?

jak dodac ogloszenie na spotted anonimowo

Większość z was chce być anonimowa przy dodawania postów na spotted. Niestety komentarze pod wieloma są bardzo niewybredne, więc nie może to dziwić. Jest kilka opcji na to aby pozostać anonimowym.

 • Wybierz opcję anonimowego postu.
 • Napisz na adres Email podany w opisie grupy prośbę o publikację ogłoszenia jako anonimowy Spotter lub Spotterka.
 • Skorzystaj z przycisku „Wyślij wiadomość”, który pozwala przesłać ogłoszenie do strony Spotted, która później publikuje je nie podając Twojego imienia i nazwiska.

Pierwsza opcja z dodawaniem postu osobiście, ale jako anonimowa osoba, jest możliwe tylko gdy dana grupa ma zaznaczoną opcję, która na to pozwala. Gdy taka opcja jest zaznaczona, zobaczysz, że niektórzy uczestnicy dyskusji na grupie dodają posty jako osoby anonimowe.

Ty natomiast pod opcja dodania ogłoszenia (lub w oknie tworzenia posta) będziesz mieć opcję „Anonimowy post”, po jej wybraniu będziesz widnieć jako „Uczestnik grupy” a Twoje zdjęcie nie będzie widoczne. Tylko administratorzy i moderatorzy grupy będą wiedzieć kto dodał dane ogłoszenie.

Jak usunąć ogłoszenie na spotted?

Każde ogłoszenie dodane na spotted możesz w dowolnym momencie usunąć, o ile było pisane przez Ciebie.

 1. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu ogłoszenia,
 2. Wybierz „usuń post”.

Jeśli ogłoszenie zostało dodane przez administratorów strony lub grupy, konieczne będzie zwrócenie się do nich z prośbą o usunięcie tego ogłoszenia.

Jak dodać post na spotted na Instagramie?

jak dodac ogloszenie na spotted instagram

Drugą platformą, na której funkcjonuje spotted jest Instagram. Dodawanie ogłoszeń czy też postów na spotted IG jest możliwe w sposób opisany na konkretnym profilu.

Żeby dodać ogłoszenie na IG Spotted trzeba:

 • Pisać wiadomość w linku podanym w BIO, często jest to me/spotted_nazwamiasta,
 • Pisać pod konkretny adres E-Mail podany w BIO,
 • Pisać wiadomość prywatną.

BIO to informacje zawarte pod nazwą profilu i licznikiem postów oraz obserwujących, dokładnie tak jak wygląda to na przykładzie wroclaw._.spotted.

Po napisaniu wiadomości ta o ile będzie spełniać wymogi administracji zostanie opublikowana w formie postu. Zdecydowana większość wiadomości na spotted Instagram jest anonimowa, a wszelkie dane personalne w wiadomościach są zamazywane. Jednak dokładne zasady często znajdują się w Story konkretnego profilu.

Czy dodanie ogłoszenia na spotted pomoże?

Niestety w większości przypadków dodanie ogłoszenia na spotted kończy się tylko mało sensownymi komentarzami lub oznaczaniem znajomych, którzy nie są tą osobą, o którą tobie chodziło.

W ostatnim czasie spotted zmieniło się w wielką tablicę ogłoszeń, gdzie obok szukania nieznajomych, pojawiają się wiadomości o zgubionych kluczach czy gotowości pójścia na imprezę.

Naturalnie znajdą się przypadki, które pokazują, że dodanie ogłoszenia na spotted miało sens, ale biorąc pod uwagę, ile ogłoszeń tego typu dodawanych jest w Polsce każdego dnia to ten odsetek nie robi wrażenia.

Pamiętaj, że spotted powstaje nie tylko dla miast, ale i galerii handlowych, MPK czy konkretnych dzielnic, co może ułatwić znalezienie poszukiwanej osoby.

Jednak, jeśli nie masz lepszego pomysłu na znalezienie osoby, o której myślisz to dodanie ogłoszenia na spotted może okazać się jednym słusznym rozwiązaniem.

5/5 - (1 vote)

One thought on “Jak dodać ogłoszenie na Spotted?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *