wstazka zalobna na fb

Czarna wstążka żałobna na FB

Niestety nas czas na tym świecie jest określony i każdy z nas po śmierci bliskiej osoby przechodzi żałobę, o której chce dać w różny sposób. Facebook udostępniał opcję dołączenia do zdjęcia profilowego czarnej wstążki żałobnej nazywanej Kirem. Jednak od pewnego czasu jest to niemożliwe, w zamian możemy dodać znak żałobny pod postacią czarnej przepaski.

W tym artykule chcemy Ci w prosty sposób wytłumaczyć jak ustawić znak żałobny na FB oraz powiedzieć jak kiedyś ustawiało się czarną wstążkę żałobną na Facebooku.

Wstążka żałobna na FB

Ikona żałoby na FB wyświetlana jest po prawej stronie zdjęcia profilowego. Do jej ustawienia nie jest wymagana zmiana zdjęcia profilowego, jest to pewien rodzaj nakładki na zdjęcie podobnie jak nakładki różnych flag.

Znak żałoby na FB można ustawić zarówno na komputerze jak i w aplikacji mobilnej, nie ma takiej możliwości z poziomu Messengera.

Wstążką żałobna została zastąpiona czarną przepaską, którą ozdabia się zdjęcia zmarłych osób na pogrzebach. Z czego wynika ta zmiana? Ciężko powiedzieć, Facebook ciągle się zmienia, jedne opcje usuwa inne dodaje. Możesz co prawda skorzystać z wyszukiwarki wpisując frazę „żałoba” lub jej angielskie tłumaczenie, ale nic nie znajdziesz.

Jednak wciąż masz możliwość pokazania swojej pamięci o zmarłym przez ustawienie znaku żałobnego.

Jak ustawić czarny znak żałobny na Facebooku?

ustawienie znaku zalobnego fb

Cała procedura jest bardzo prosta i można ją opisać na dwa sposoby, dłuższy oraz krótszy. Pokażemy Ci dwie opcje, gdyż krótsza metoda ustawienia znaku żałobnego wymaga zapamiętania linku, kierującego w odpowiednie miejsce profilu.

Po zalogowaniu się na swoje konto profilowe Facebook wykonaj poniższe kroki.

 1. Kliknij ikonę swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu.
 2. Kliknij na zdjęcie profilowe i wybierz opcje „Edytuj zdjęcie profilowe”.
 3. Z nowo otwartego menu wybierz „Dodaj nakładkę”.
 4. Wybierz nakładkę Remembrance.
 5. Ustaw jak długo nakładka ma być aktywna.
 6. Wybierz „Ustaw jako zdjęcie profilowe”.

Podczas wybierania nakładki zobaczysz automatycznie jak będzie wyglądać na Twoim zdjęciu. Cały proces ustawienia znaku żałobnego na FB nie powinien zająć Ci więcej jak 2 minuty.

Możesz również bezpośrednio przejść do miejsca z zakładkami za pomocą poniższego linku:

Żeby link zadziałał, musisz otworzyć go w przeglądarce, która jest zalogowana do Twojego konta FB, w innym wypadku będzie wymagane logowanie. Następnie wykonaj te same czynności, które opisaliśmy w instrukcji.

Jak ustawić znak żałoby na Facebooku w aplikacji?

jak ustawic znak zalobny na fb

Jeśli korzystasz z telefonu i posiadasz aplikację Facebook to również masz możliwość ustawienia zamiennika czarnej wstążki, jakim jest omawiana przepaska.

 1. Uruchom aplikację i się do niej zaloguj.
 2. Kliknij zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu.
 3. Kliknij zdjęcie profilowe i wybierz „Dodaj nakładkę”
 4. Wybierz nakładkę znaku żałobnego.
 5. Kliknij przycisk Aktualizuj.

Gotowe, do tej pory Twoje zdjęcie posiada nakładkę znaku żałobnego.

Wszelkie opisane zmiany w tym poradniku są możliwe do usunięcia w dowolnym momencie. Jeśli nie masz zdjęcia profilowego, wymagane będzie jego dodanie, bez tego nie można ustawić znaku żałobnego.

Czy da się ustawić wstążkę żałobną na FB?

W momencie pisania artykułu taka opcja jest niedostępna, ale nie jest powiedziane, że będzie tak zawsze. Facebook udostępnia narzędzie do tworzenia własnych nakładek, ale obecnie opcja dodawania własnych nakładek jest zablokowana.

Nic nie wskazuje na to, aby użytkownicy FB w najbliższym czasie mieli ponownie możliwość dodawania własnych nakładek w tym np. wstążek żałobnych, ale warto wiedzieć, że taka opcja istniała.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak ustawić znak żałobny na FB, ale jeśli wciąż sprawia Ci to problem to koniecznie zostaw komentarz i postaramy się pomóc.

3.5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *