pokój dziecięcy

Pokój dziecka – urządź go z głową!

Planujesz urządzić pokój dla swojego dziecka? A może mieszkasz z nastolatkiem, który wymaga przerobienia pokoju dziecięcego na młodzieżowy i szukasz inspiracji jak zrobić to ładnie, stylowo, ale i funkcjonalnie? Sprawdź o czym trzeba pamiętać urządzając pokój nastolatka.

Nastolatkowie to wymagająca grupa. Niektórzy twierdzą, iż ciężko utrafić w gust młodego człowieka w okresie nastoletnim – w końcu to czas buntów i dojrzewania. Najlepszą zatem radą przy urządzaniu pokoju dla Twojego kilkunastoletniego dziecka jest wybór wyposażenia wspólnie z nim. Pozwól, aby zdecydował jakie meble będą mu potrzebne oraz jaki styl mu się podoba. Pamiętaj jednak, aby stawiać granicę dziecięcej fantazji. Nie każdy pomysł Twojego dziecka może mieć uzasadnienie. Pozwól, aby podało swoje propozycje i wspólnie znajdźcie idealne wyposażenie pokoju. Szeroki wybór mebli, w tym również idealnych do pokoju nastolatka, znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design https://zona-design.pl/.

Miejsce odpoczynku, spania, ale także zabawy i nauki

Pokój dziecka, w tym również tego kilkunastoletniego, jest miejscem do spania i odpoczynku, nauki, a także zabawy. Urządzanie pokoju dziecięcego należy zawsze rozpocząć od skrupulatnej analizy potrzeb dziecka – zmieniają się one wraz z wiekiem. Najważniejszym elementem pokoju jest oczywiście łóżko oraz szafa, w której można przechowywać nie tylko ubrania, ale i zabawki czy książki. Jeśli przestrzeń w pokoju jest odpowiednio duża, dobrym pomysłem jest wybór dodatkowej komody do przechowywania zabawek i innych ważnych dla dziecka rzeczy.

Gdy dziecko jest małe, w pokoju zapewne przyda się również mały stoliczek i krzesełko, natomiast dla starszych dzieci konieczny jest wybór odpowiedniego biurka i wygodnego krzesła. W tym miejscu Twój nastolatek będzie mógł wygodnie odrabiać lekcje, uczyć się, a także komfortowo spędzać czas przy komputerze. Aby zarówno nauka, jak i spędzanie wolnego czasu mogło być w pełni komfortowe, konieczne jest zadbanie również o właściwe oświetlenie pokoju – ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianego wcześniej biurka – musi być ono dobrze doświetlone. Można w tym celu zainwestować w lampkę stojącą.

Zadbaj o estetykę i funkcjonalność

Pokój dziecka to bardzo ważne miejsce – oaza spokoju dla młodego człowieka, a także miejsce, w którym może przyjmować znajomych. Ważne zatem, aby czuło się tutaj bardzo komfortowo i bezpiecznie. Pokój dziecka powinien być przytulny, dopasowany do indywidualnych potrzeb, ładny i estetyczny, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Dobrym pomysłem jest wybór stosunkowo uniwersalnych mebli. Pozwól jednak na wprowadzenie przez dziecko swoich zainteresowań czy pasji poprzez wybór dodatków np. pufa w kształcie piłki nożnej, półka na medale dla małego sportowca czy plakat ulubionego zespołu.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *