jak ustawic konto prywatne na instagramie

Jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

Media społecznościowe nie powstały po to aby uczynić internet miejscem o bardziej prywatnym charakterze. Instagram czy inne social media zbierają nasze dane, które chętnie im udzielamy a dostęp do niektórych z nich mają zupełnie nieznane nam osoby. Nic więc dziwnego, że pytania o to jak ustawić prywatne konto na Instagramie na teflonie i komputerze przewijają się tak często. Podczas gdy jedni chcą dzielić się swoimi zdjęciami ze wszystkimi drudzy wolą zachować prywatność. Instagram pozwala zmienić konto na prywatne i w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Jak działa konto prywatne na Instagramie?

Za nim przejdziemy do dokładnego wytłumaczenia tego jak zrobić konto prywatne na Instagramie warto wiedzieć, jak funkcjonuje takie konto.

Standardowe konto nie ma ograniczeń, po dodaniu zdjęcia lub Instastory każdy użytkownik ma do niego wgląd. Jednak nie musi tak być, dzięki opcji prywatnego konta blokujesz dostęp do swoich treści dla użytkowników, którzy zostali przez Ciebie zaakceptowani.

Każda osoba, która będzie chciała zobaczyć Twoje zdjęcia, od tej pory będzie musiała zacząć śledzić Twój profil. Gdy ktoś się na to zdecyduje otrzymasz informację z prośbą o dostęp do konta.

Zasada jest bardzo podobna do tej z Facebooka, gdy dostajemy zaproszenie do znajomych i musimy zdecydować, czy je akceptujemy.

Istotna informacja jest taka, że osoby, które do tej pory śledziły Twój profil wciąż będą miały do niego dostęp. Z jednej strony to dobre działanie, gdyż zakładamy, że w śledzących masz wyłącznie osoby, które lubisz, ale gdyby tak nie było warto je usunąć.

Ustawienie konta na prywatne nie blokuje możliwości wysyłania prywatnych wiadomości tzw. DM.

Jak zrobić konto prywatne na Instagramie?

jak zrobic konto prywatne na instagramie

Dobrze, skoro wiesz już jak działa konto prywatne na Instagramie przejdźmy do sedna, czyli tego jak ustawić kont na prywatne.

W pierwszej kolejności skupimy się na przeglądarce internetowej i ustawieniu prywatnego konta na stronie internetowej.

 1. Kliknij ikonę profilu,
 2. Wybierz Ustawienia,
 3. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo
 4. W Ustawienia prywatności zaznacz Konto prywatne.

Gotowe, wystarczą 4 proste kroki by zmienić konto z publicznego na prywatne. W sekcji prywatność możesz dokonać dodatkowych zmian, które jeszcze lepiej będą chronić Twoje informacje.

Jak ustawić prywatne konto na IG na telefonie?

jak ustawic konto prywatne na ig

Jednak większość użytkowników Instagrama korzysta z aplikacji na telefony. Ustawienie konta na prywatne w aplikacji Instagram jest równie proste jak na komputerze.

 1. Kliknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu,
 2. Kliknij ikonę menu w prawym górnym rogu,
 3. Wybierz Ustawienia,
 4. Wybierz Prywatność,
 5. Przesuń suwak na Konto prywatne,
 6. Po wyświetleniu komunikatu wybierz Przełącz na prywatne,

Od tego momentu Twój profil został ustawiony na prywatny. Co istotne zmiana tych ustawień działa na całe konto, więc zmieniając konto na prywatne na telefonie nie musisz już robić tego na komputerze.

Dlaczego wiele kont ma status prywatny i tysiące obserwujących?

Zmiana konta na prywatne to nie tylko sposób na kontrolowanie tego, kto widzi nasze zdjęcia, ale również metoda budowania kont IG.

Dzieje się tak głównie w przypadku kobiet lub osób, które podszywają się pod kobiety i tworzą konta Instagram, które ustawione są na prywatne. Następnie tworzy się konta na portalach randkowych, akceptuje wszystkich mężczyzn i przyjmuje ich prośby o możliwość obserwacji.

Takie działanie bardziej zachęca do kliknięcia śledzenia niż w przypadku konta otwartego.

Jeśli konto należy do prawdziwej osoby, to po pewnym czasie jest upubliczniane i czerpane są z niego korzyści.

Jak zmienić konto firmowe na prywatne na Instagramie

Na sam koniec zostawiliśmy kwestię tego jak zmienić konto firmowe na prywatne. Jest to proces analogiczny do tego, który przedstawiliśmy już w artykule.

 1. Kliknij ikonę profilu,
 2. Wybierz Ustawienia,
 3. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo
 4. W Ustawienia prywatności zaznacz Konto prywatne.

Dokładnie w taki sam sposób daje się kontu firmowemu prywatność jak w przypadku kont osobistych. Jeśli chcesz przełączyć się na konto osobiste na Instagramie to zapraszamy do osobnego artykułu, w którym dokładnie tłumaczymy to zagadnienie.

Mamy nadzieję, że temat tego jak ustawić konto prywatne na Instagramie jest już dla Ciebie w 100% jasny i nie będziesz mieć z tym problemu. Jeśli jednak pojawią się pytania daj nam znać w komentarzu, postaramy się pomóc.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *