jak zmienic nazwe uzytkownika na twitterze

Jak zmienić nazwę użytkownika na Twitterze?

Twitter pozwala na edycję nazwy użytkownika, niezależnie od tego czy jest to nick czy imię i nazwisko. Posiadanie własnego nicku pozwala nam zachować złudne wrażenie anonimowości. Jednak w dzisiejszych czasach bardzo łatwo można powiązać twetty z konkretną osoba. W tym artykule chcemy skupić się na tym jak zmienić nazwę użytkownika na Twitterze na telefonie i komputerach stacjonarnych.

Jak zmienić nazwę użytkownika na Twitterze na komputerze?

jak zmienic nazwe na twitterze
Czy można zmienić imię na Twitterze? Tak i to niezależnie od tego z jakiej przeglądarki korzystasz zmiana nazwy użytkownika na Twitterze nie powinna sprawić Ci większego problemu. Instrukcja jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi punktami.

 1. Zaloguj się na swoje konto Twitter
 2. Kliknij 3 kropki w menu po lewej stronie
 3. Wybierz „Ustawienia i prywatność”
 4. Przejdź do zakładki „Twoje konto”
 5. Wprowadź ponownie hasło do konta
 6. Przejdź do sekcji „Nazwa użytkownika”
 7. Wprowadź nową nazwę
 8. Zapisz ustawienia

Gotowe, jak widzisz zmiana nazwy użytkownika jest naprawdę prosta i zajmie ci kilka chwil. Twitter może pokazać, że wybrana nazwa użytkownika jest zajęta, wtedy musisz próbować aż do skutku.

Zmiana nicku twitterowego na telefonie

zmiana nazwy twittera

Zmiana nicku z wykorzystaniem aplikacji w telefonach Android i iOS jest bardzo podobna i przebiega równie szybko. Aplikację Twitter można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store, jeśli już masz pobraną aplikację, zaloguj się na sowim koncie i wykonaj poniższe kroki.

 1. Kliknij ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu
 2. Wybierz „Ustawienia i prywatność”
 3. Przejdź do zakładki „Twoje konto”
 4. Wybierz „Informacje dotyczące konta”
 5. Kliknij „Nazwa użytkownika”
 6. Podaj nową nazwę użytkownika
 7. Wciśnij przycisk „Gotowe”

jak zmienic nick na twitterze

Od tej pory Twój nick zostanie zmieniony na nowy. Tutaj również może zajść konieczność wybrania innej nazwy użytkownika, gdy ta będzie już zajęta. Jeśli Twój nick nie uległ zmianie odczekaj chwile albo zrestartuj aplikację. Po ponownym uruchomieniu zmiany powinny być widoczne.

Jak zmienić imię i nazwisko na Twitterze?

Zmiana imienia i nazwiska przebiega dokładnie w ten sam sposób. Musisz zalogować się na swoje konto i przejść do zakładki Ustawienia i prywatność -> Twoje Konto -> Informacje dotyczące konta.

Gdy się tam znajdziesz podaj nowe imię i nazwisko, niestety, jeśli ktoś nazywa się tak samo i ma już konto na twitterze, będzie konieczność zmodyfikowania nicku.

O czym pamiętać zmieniając nick na Twitterze?

Zmiana nazwy użytkownika na Twitterze może prowadzić do zdezorientowania osób, które Cię obserwują. Jeśli masz sporo obserwujących musisz się liczyć ze stratą pewnej ich części w przypadku nagłej zmiany nicku.

Nie będzie to jednak bezpośrednio powiązane ze zmianą nicku, gdyż followersi będą widzieć Cię pod nowym Nickiem a Ty automatycznie pozostaniesz wśród śledzonych osób.

Pamiętaj również o tym, że Twój nick przestaje być zarezerwowany i inna osoba może z niego skorzystać w cel podszywania się, lub po prostu może go zarezerwować dla siebie. Dlatego przemyśl założenie dodatkowego konta ze starym nickiem w celu jego zarezerwowania.

Zmiana nicku nie wymusza zmiany loginu, też pozostaje bez zmian.

Maksymalna długość nicku wynosi 15 znaków i musi być pośledzona znakiem małpy „@”. W nazwie użytkownika nie można używać spacji, jeśli chcesz oddzielić poszczególne słowa użyj podkreślenia „_”.

Nazwę użytkownika możesz zmienić dowolną liczbę razy, ale pamiętaj o tym, że może się to wiązać z utratą statusu zweryfikowanego konta.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *