jak zmienic jezyk na facebooku

Jak zmienić język na Facebooku w poście i relacji?

Facebook jak przystało na stronę o globalnym zasięgu posiada opcję wyboru języka. Standardowo portal przyjmuje jeżyk urządzenia/systemu, z którego korzystamy. Na całe szczęście zmiana jeżyka na Facebooku z angielskiego na polski czy dowolny inny jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie minutę. Wiemy również o osobach, które zmieniają język w drugą stronę w celu uczenia się słówek w obcym języku. Niezależnie od tego czy chcesz mieć Facebooka po polsku, angielsku czy hiszpańsku po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć jak to zrobić.

Dlaczego mam inny język Facebooka?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie Facebook pobiera domyślne ustawienia językowe na bazie tego jaki język obowiązuje na Twoim telefonie czy komputerze.

Czasem jednak dochodzi do zmian, pomimo iż korzystamy z polskiej wersji systemu. W takich sytuacjach wina często leży po stronie użytkownika, który nieświadomie zmienił obowiązujący język lub korzysta z przeglądarki w języku angielskim.

Zdarzają się również zmiany wywołane błędami powstałymi bezpośrednio na serwerach Facebooka. Najczęściej dochodzi do nich podczas aktualizacji strony lub aplikacji.

Ostatnią możliwością są wirusy, które pomimo usunięcia ich z naszego komputera pozostawiły po sobie pewne problemy jak zmieniony język na Facebooku.

Jak zmienić język na FB?

Teraz gdy już znasz główne przyczyny niekontrolowanej zmiany języka na FB możemy przejść do omówienia tego jak naprawić ten problem.

jak zmienic jezyk na facebooku

W pierwszej kolejności zajmijmy się omówieniem tego jak zmienić język na FB na komputerze.

 1. Kliknij ikonę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu,
 2. Wybierz Ustawienia i prywatność,
 3. Wybierz język,
 4. Przejdź do Język i region,
 5. W sekcji Język Facebooka wybierz odpowiedni język,
 6. Zapisz zmiany

Gotowe, od tego momentu Facebook na Twoim koncie będzie w wybranym języku. W tej samej sekcji możesz zmienić język tłumaczenia postów.

zmiana jezyka na fb

Odpowiednie manipulowanie językiem Facebooka może przyczynić się do szybszej nauki języka, głównie dlatego, że jest to strona, z której bardzo często się korzysta.

Facebook – Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny

Za nim przejdziemy do omówienia jak zmienić język Facebooka na telefonie pomówmy o tym co robić w przypadku otrzymania komunikatu:

Przepraszamy, język Polski jest teraz niedostępny.

Jest to problem wywołany aktualizacją, zasadniczo wina leży po stronie aplikacji. W takich sytuacjach mamy kilka możliwości:

 • Poczekać, aż błąd zostanie naprawiony,
 • Odinstalować aplikację i zainstalować wcześniejszą wersję,
 • Usunąć aktualizacje,
 • Wyczyścić dane aplikacji.

Pamiętaj, aby przed wprowadzeniem zmian w aplikacji zapisać sobie dane logowania.

Jak zmienić język Facebooka na polski na telefonie?

jak zmienic jezyk na polski na fb

Została nam jeszcze do omówienia kwestia zmiany języka w aplikacji Facebook. Dokonanie takiej zmiany jest jeszcze prostsze niż na komputerze wystarczy przejść do Ustawień i odnaleźć zakładkę język.

 1. Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu,
 2. Kliknij Ustawienia i prywatność,
 3. Zjedź do sekcji język,
 4. Zmień opcję z Język urządzenia (Device language) na Polski.

Jak widzisz zmiana języka jest bardzo prosta. Warto zaznaczyć, że zmieniając język urządzenia zmienisz również język Facebooka na telefonie.

Jak zmienić język na FB w Android?

jak zmienic jezyk fb na telefonie

Na sam koniec przedstawimy instrukcję zmiany języka urządzenia w systemie Android. Dobrze jest wiedzieć, że taka opcja jest dostępna, gdyż wiele aplikacji pobiera język właśnie na bazie języka urządzenia.

Zmiana języka Twojego telefonu powinna automatycznie wpłynąć na zmianę języka Facebooka.

 1. Wejdź w Ustawienia,
 2. Kliknij System i aktualizacje,
 3. Wybierz Język i wprowadzanie,
 4. Wybierz Język i region,
 5. Wybierz język, który cię interesuje.

Ścieżka postępowania może się nieco różnić zależnie od tego jakie masz urządzenie i z jakiej wersji Androida korzystasz. Niemniej koniec końców wszystko będzie znajdować się w podobnym miejscu.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika wiesz już jak zmienić język na Facebooku na kilka sposobów. W razie wystąpienia problemów lub wątpliwości koniecznie zostaw komentarz, postaramy się pomóc.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *