jak usunac strone na facebooku

Jak usunąć stronę na FB

Stworzenie strony na Facebooku nic nie kosztuje, tak samo jak jej usunięcie. Ten artykuł to kompendium wiedzy na temat tego jak usunąć stronę na FB na komputerze i telefonie. Jak się okazuje cały proces jest bardzo łatwy i nie zajmuje dużo czasu. Niezależnie od tego, czy zamykasz stronę, bo wiąże się to z zamknięciem biznesu czy dla tego, że ma małe zainteresowanie wystarczy 1 minuta, aby pozbyć się niechcianej strony. Sprawdźmy zatem jak usunąć fanpage na Facebooku.

Jak usunąć stronę na FB na komputerze?

Nawet niewprawione osoby poradzą sobie z usunięciem strony na FB na komputerze. Wystarczy postępować zgodnie z naszą instrukcją a skasujesz stronę w mniej niż minutę.

 1. Z lewego menu wybierz „Strony”,
 2. Wybierz listy stron tą którą chcesz usunąć,
 3. Z lewego menu wybierz „Ustawienia”
 4. Przesuń okno na sam dół i w sekcji „Usuń stronę” wybierz „Edytuj”
 5. Wybierz „Usuń trwale stronę [nazwa strony],
 6. W nowym oknie kliknij „Usuń”.

Jak widzisz proces usuwania strony na FB jest naprawdę prosty.

Jak usunąć stronę na FB na telefonie?

Aplikacja Facebook również pozwala usunąć stronę firmową w kilku krokach. Po zalogowaniu się do aplikacji wykonaj poniższe kroki.

 1. Kliknij ikonę Menu w prawym górnym rogu,
 2. Wybierz „Strony”,
 3. Przejdź do strony, którą chcesz usunąć,
 4. Kliknij ikonę koła zębatego (Ustawienia) w prawym górnym rogu,
 5. Wybierz Ustawienia Ogólne,
 6. Wybierz Usuń trwale stronę [nazwa strony]

To tyle, te 6 punktów dzieli Cię od usunięcia niechcianego fanpage. Jeśli jednak nie masz pewności, co do chęci usunięcia strony, skorzystaj z możliwości jaką jest ukrycie strony.

Co należy wiedzieć przed usunięciem strony?

Usunięcie strony na Facebooku powinno być ostatecznością w końcu to nic nie kosztuje, a strona z połupieniami i zaangażowanymi użytkownikami może przydać się w przyszłości.

Decydując się na usunięcie fanpage, który został świeżo utworzony, nie zawiera żadnych treści i nie ma nim polubieni, ten zostanie automatycznie skasowany. W przypadku starszych stron Facebook stosuje ochronę wynoszącą 14 dni. Jak czytamy na FB:

Po kliknięciu opcji Usuń publikacja strony zostanie cofnięta natychmiast i będzie ona widoczna tylko dla administratorów. Jeśli zmienisz zdanie będziesz mieć 14 dni na przywrócenie strony. Po upływie tego czasu strona zostanie nieodwracalnie utracona.

Taka forma zabezpieczenia pozwala chronić przed przypadkowym usunięciem i daje nam czas do namysłu. Pamiętaj, że usuwając fanpage tracisz wszystkie treści jakie się na nim znajdowały i po 14 dniach nie będziesz w stanie ich odzyskać.

W tym okresie strona przestaje być widoczna dla innych użytkowników, dostęp do niej masz wyłącznie ty i administracja Facebooka.

Istotne jest również to, że strona przestanie indeksować się w Google, czyli nie będzie można na nią wejść z poziomu przeglądarki.

Pamiętaj również o tym, że wszystkie zewnętrzne linki prowadzące na Twojego fanpage np. ze strony firmowej będą kierować na niedostępną stronę.

Dlaczego nie mogę usunąć fanpage na Facebooku?

Jeśli masz problem z usunięciem strony, zapewne wynika to z Twoich uprawnień. Tylko administrator fanpage ma możliwość zamknięcia strony. Swoje uprawnienia możesz zobaczyć w zarządzanie stroną i wybrać zakładkę „Role na stronie”.

 1. Wejdź w zarządzanie stroną
 2. Wybierz Ustawienia
 3. Wybierz Role na stronie

Na dole widnieje zakładka „Istniejące role na stronie”, jeśli twoje konto nie jest widoczne jako Administrator nie możesz usunąć strony.

Jak ukryć stronę na FB?

Ostatnim zagadnieniem o jakim chcemy powiedzieć jest możliwość cofnięcia publikacji strony, czyli de facto jej ukrycia.

Opcja ta znajduje się w tym samym miejscu, w którym usuwa się fanpage. Cofnięcie publikacji strony sprawia, że staje się ona widoczna wyłącznie dla osób, które posiadają role na stronie.

Wiesz już jak usunąć stronę na FB na telefonie i komputerze, ale zastanów się dwa razy za nim to zrobisz. Czternastodniowy okres usuwania strony pozwala na jej odzyskanie, co w niektórych przypadkach może okazać się pomocne. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny, a my widzimy się w kolejnych artykułach.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *