Jak usunąć konto na Twitch

Twitch to największa platforma streamingowa na świecie. Naturalnie Facebook i YouTube również posiadają możliwość streamowania, jednak to właśnie twitch.tv cieszy się największą popularnością. Przychodzi jednak czas, gdy chcemy usunąć konto na Twitch i zastanawiamy się jak to zrobić. Właśnie dla takich osób powstał ten poradnik. Niezależnie od powodów, które Tobą kieruje pokażemy Ci jak usunąć konto na Twitch na telefonie i komputerze.

O czym pamiętać przed usunięciem konta Twitch?

Twitch podobnie jak inne platformy robi wszystko aby zatrzymać przy sobie użytkowników. Skutkuje to nieczystymi zagrywkami jak umieszczenie linku do usuwania konta poza ustawieniami. Nie znając odpowiedniego linku możesz jedynie wyłączyć konto co nie jest równoznaczne z jego usunięciem.

 • Wyłączenie konta – nie usuwa danych i pozwala przywrócić konto w dowolnej chwili.
 • Usunięcie konta – trwale usuwa wszystkie dane. Usunięcie trwa 90 dni, ponowne zalogowanie na konto w tym okresie przerywa ten proces.

Zaraz pokażemy Ci zarówno jak usunąć i jak wyłączyć konto Twitch, ale powiedzmy jeszcze o konsekwencjach jakie wiążą się z usunięciem konta.

 • Usunięcie informacji o profilu,
 • Inne osoby będą mogły założyć konto o takiej samej nazwie jak Twoja,
 • Usunięcie strony kanału,
 • Usunięcie subskrypcji, znajomych i śledzonych kanałów,

Warto również usunąć wszystkie powiązania Twitcha z innymi mediami społecznościowymi o ile takie połączenia masz utworzone.

Co dość niepokojące czytamy, że:

W niektórych przypadkach Twitch może zachować ograniczone dane osobowe ze względów prawnych, bezpieczeństwa i innych powodów dozwolonych lub wymaganych przez obowiązujące prawo.

Zakładając konto w serwisie zgodziliśmy się na takie praktyki, które są podobne we wszystkich mediach społecznościowych.

Wszelkie informacje o tym, gdzie usunąć konto i wnioski o ochronę danych można znaleźć na stronie https://www.twitch.tv/p/pl-pl/legal/privacy-choices/.

Jak usunąć konto na Twitch?

jak usunac konto na twitch

Decyzja o usunięciu konta na Twitch została podjęta i nic jej nie zmieni? Jeśli tak to mamy dobrą wiadomość, usunięcie konta na platformie twitch.tv jest bardzo proste i możliwe zarówno na komputerze jak i telefonie. W pierwszej kolejności pokażemy ci jak usunąć konto Twitch na komputerze. Po zalogowaniu się na swój profil:

 1. Kliknij w link do usuwania konta,
 2. Wybierz konto do usunięcia (jeśli masz jedno zostanie automatycznie zaznaczone),
 3. Kliknij przycisk „Usuń konto”.

Jak widzisz proces usuwania konta jest bardzo prosty, niestety Twitch skutecznie ukrywa tę opcję przed nieświadomymi użytkownikami.

Jeśli z jakiś względów powyższy link nie działa wpisz do przeglądarki adres https://www.twitch.tv/user/delete-account.

Jeśli proces przebiegnie pomyślnie Twitch wyśle do Ciebie informację o tym, że konto zostanie wkrótce usunięte. Pamiętaj, aby nie logować się na konto w przeciągu 90 dni bo gdy to zrobisz cały proces będziesz musieć powtarzać.

Jak usunąć konto na Twitch w telefonie?

Jeszcze mniej przyjazny jest Twitch dla osób korzystających z telefonów komórkowych. Pomimo darmowej aplikacji, nie mamy możliwości usunięcia konta z jej poziomu. W tym celu należy przejść do mobilnej przeglądarki i postępować tak samo jak przy usuwaniu konta na komputerze.

jak usunac konto twitch na telefonie

 1. Uruchom mobilną przeglądarkę,
 2. Wejdź na twitch.tv i zaloguj się na swój profil,
 3. Wejdź na stronę https://www.twitch.tv/user/delete-account,
 4. Wybierz konto do usunięcia,
 5. Kliknij przycisk „Usuń konto”.

Niby nic skomplikowanego, jednak dało się to zrobić z poziomu aplikacji, ale chęć przytrzymania użytkowników zwyciężyła. Nie szukaj opcji usuwania konta w aplikacji to strata czasu, jeśli taka opcja kiedyś się pojawi damy znać.

Jak wyłączyć konto Twitch?

Usunięcie konta jest procesem ostatecznym większość portali daje użytkownikowi możliwość ukrycia konta na określony czas. Podobnie jest z Twitchem, który pozwala na wyłączenie konta.

Opcja wyłączenia konta powinna zostać przeprowadzona, gdy czujemy, że potrzebujemy przerwy od platformy twitch.tv a jednocześnie nie chcemy na stałe rezygnować z naszego konta. Wyłączone konto oznacza:

 • brak możliwości czatowania,
 • niewidoczność dla innych użytkowników,

W celu wyłączenia konta należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu,
 2. Wybierz „Ustawienia”
 3. Przewiń na sam dół do sekcji „Wyłączanie konta Twitch”,
 4. Kliknij „wyłączanie konta”,
 5. Kliknij przycisk „Wyłącz konto”.

Gotowe, Twoje konto zostało wyłączone i możesz do niego wrócić w dowolnym czasie po prostu ponownie się na nie logując. Ujrzysz wtedy komunikat pytający, czy chcesz aktywować konto i po potwierdzeniu odzyskasz pełny dostęp do swojego konta.

Usunięcie konta Twitch przez E-mail

Na sam koniec powiedzmy o ostanie metodzie, która działa, ale wymaga dodatkowego czasu i zaangażowania. Twitch posiada adres e-mail, za którego pośrednictwem można pytać i prosić o różne rzeczy m.in. o usunięcie konta. Jeśli z jakiś względów opisana wyżej metoda nie działa napisz wiadomość na support@twitch.tv w treści prosząc o usunięcie konta.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *